Megtartaná a Szpartak Moszkva a gelsenkircheni kölcsönjátékosát
José Manuel Jurado 2010 óta a Schalke 04 igazolt játékosa, ám a gelsenkircheniek az idei nyár végén kölcsönbe adták a moszkvaiaknak. Az oroszok most azonban végleges szerződést ajánlanának a futballistának.
A 26 éves támadó középpályás spanyol utánpótlás-válogatott volt, ám a felnőttek között még nem mutatkozhatott be. Jurado helyzetét nehezíti, hogy két évvel ezelőtt 13 millió euróért szerződtették a németek az addig az Atlético Madridban szereplő játékost, ám mostani kenyéradója, a Szpartak Moszkva klubvezetősége 4 millió eurót lenne hajlandó adni a labdarúgóért. A következő hetekben, esetleg hónapokban kiderül, a viszonylag mély szakadék áthidalható lesz-e, meg tudnak-e egyezni a felek, vagy sem.
A Szpartak Moszkva jelenleg egyébként a 4. helyen áll az orosz bajnokságban, nyolc ponttal lemaradva a városi rivális, éllovas CSZKA mögött.
Jurado ebben a szezonban összesen nyolcszor lépett pályára együttese mezében és ezeken a találkozókon egy gólt szerzett és emellett két gólpasszt is adott.
Szerző: Budai Levente