Magabiztosan nyert, ezzel ellépett a közvetlen riválisától a Betis!

A mérkőzése előtt a tabellán mindössze egy pont választotta el a két csapatot, a Levante jobb idegenben mint a Betis otthon, ezért izgalmasnak ígérkezett a találkozó.

Ruben Castro átadásából Campbell révén már a 7. percben megszerezték a vezetést a vendéglátók (1:0), az eredmény a félidőben már nem változott. Cesar Muniz játékvezető kiosztott négy sárgalapot, egyenlő leosztásban, az utolsó figyelmeztetés kellemetlenül érintette a Betis vezetőségét, mivel Nacho Pereznek, az idényben ez volt az ötödik, ezért egy mérkőzéses eltiltását fogja tölteni a jövő héten. A másik oldalon Juanfran kapott sárga lapot, a 61. percben, így ő sem játszhat a következő mérkőzésen. A második játékrész 63. percében Nacho Perez előkészítése után Ruben Castro góljával már 2 – 0 volt az eredményjelzőn. A mérkőzés utolsó percben szépíthetett volna a Levante, de Angel fejese célt tévesztett.A  Benito Villamarin stadionban a mai napon 36651 néző láthatta, ahogy a hazai csapat megszerezte a bajnokságban a tizedik győzelmét.

Betis – Levante 2:0 (1:0) gólszerzők: Campbell 7’, Ruben Castro 63’

La Liga : Real Betis vs Levante 2-0 by Cserenkó Szabolcs