Spanyol-kupa: Előny a blancóknál, de nem dőlhet hátra a Real!

A legjobb négybe kerülés a tét a Spanyol Király kupában, a Valenciát fogadta a Real Madrid. Mourinho ismét Casillasnak szavazott bizalmat, aki nem kapott gólt a párharc első mérkőzésén.

Legutóbbi két madridi fellépésén egyaránt döntetlent ért el a Valencia, az első félidő 37. percéig nem is született gól, ekkor azonban Michael Essien remekül indította a bal szélen Khedirát, aki egyből a lendületből érkező Karim Benzema elé gurított, a francia pedig nem hibázott (1:0). Mourinho a második játékrészben cserélt, Coentrao váltotta Marcelot, aki a sérüléséből felépülve először volt kezdő, majd Di Maria, Higuain érkezett sorjában, megkapták a bizonyítási lehetőséget a portugál trénertől. Cristiano Ronaldo közben küzdött keményen társaival, újabb gólt azonban nem szereztek. Helyzetek adódtak a másik oldalon is, főleg Soldaldo veszélyeztetett, de Casillas mindig a helyén volt. Aztán elérkezett a Valencia számára az a keserű 73. perc, ami eldöntötte a mérkőzést, Andres Guardado öngóljával 2:0-ra módosult az eredmény. A mérkőzés vége előtt három perccel Ronaldo került helyzetbe, de Guaita jól mozgott vissza, a portugál a kapusba lőtte a játékszert. A kétgólos előny elég lehet a Real Madrid számára a továbbjutás szempontjából, bár a Valencia nem fogja feladni hazai pályán tehát nem lefutott a találkozó, amit január 23-án rendeznek a Valencia otthonában. A Real Madrid addig még egyszer megfordul a Mestallában most vasárnap a következő bajnoki mérkőzésén.

Real Madrid – Valencia 2:0 gólszerzők: Benzema 37’ Guardado 73’ (öngól)