Copa del Rey: Real továbbjutás vezéráldozattal – videó

A párharc esélyeseként utazott Valenciába a Real Madrid, az első mérkőzésen 2:0 nyertek a királyiak. Ez tipikus sejtelmes eredmény, elég is lehet, meg nem is, az előnyt kiharcolók szemszögéből. Mindenesetre izgalmas, jó mérkőzésre volt kilátás, s a nézők nem is csalódtak az eltelt kilencven perc után.

Iker Casillas kezdett a Real kapujában, ám a 17. percben le kellett cserélni a válogatott hálóőrt. Történt ugyanis, egy kapu előtti kavarodást követően saját játékosa, Raul Albiol találta el a labda helyett Casillas kézfejét, aki nem tudta folytatni a mérkőzést. A helyére Adan állt a kapuba. A 30. percben hazai gólszerzési lehetőség adódott, Nelson Valdez fejeséből viszont nem született találat. Szűk tíz perc elteltével Ronaldo válaszolt, lövését azonban blokkolták a Valencia védői. A 44. perc meghozta a mérkőzés első gólját, Xabi Alonso lőtte be laposan a labdát, a kapu előterében Tino Costa lyukat rúgott, Benzema megköszönte a lehetőséget és gólra váltotta helyzetét (1:0). Egy perc elteltével Fabio Coentrao kapott egy felesleges szabálytalanság után figyelmeztetést, a második félidő pedig egy kiállítással kezdődött, Coentrao kezére pattant a labda, Miguel Angel Perez Lasa játékvezető felmutatta a portugálnak a második sárga lapját, kiállítás! A szabálytalanság következményeként megítélt szabadrúgást az első gólnál nagyot hibázó Costa váltotta gólra, a labda Adan hasa alatt gurult be a kapuba (1:1). Mourinho a bekapott gól után egyből cserélt, Özilt Nacho váltotta, majd a 74. percben Benzema helyett Modric lépett a pályára A mérkőzés hajrájában jobban játszott a Valencia, gólhelyzetig viszont nem jutottak el. A legnagyobb gólszerzési lehetésüknél, Nelson Valdez fejesénél Adan húzta le a labdát. Két perccel a lefújás előtt kilenc emberre fogyatkozott a Real, Di Maria egy teljesen felesleges után rúgásért egyből piros lapot kapott. A két mérkőzés alapján elmondható, hogy megérdemelt madridi továbbjutás született.

Real Madrid – Valencia 1:1 gólszerzők: Benzema ill. Tino Costa

Copa del Rey: Valencia 1-1 Real Madrid 23.01… by ourmatch