Afrika Kupa: Burkina Faso legázolta Etiópiát, és a C csoport élére ugrott

Megszületett az eddigi legnagyobb különbségű siker az idei tornán, ma este Burkina Faso esélyt sem adott Etiópiának, a csoport, papíron két gyengébbik együttesének összecsapásán. Sikerével, a belga Paul Put vezette együttes a négyes élére ugrott.

Remek győzelmet aratott a burkina faso-i válogatott, az idei ANK talán eddigi legjobb mérkőzésén. Az ellenfél, Etiópia nem igazán tudta tartani a Lorient-os Alain Traoré-t, aki csapata legjobbjaként villogott. Az első félidőben a 24 éves támadó gólja adott beszédtémát, majd a második félidőre kicsit elégedetté vált a ,,hazai” csapat, így sokként érhette őket kapusuk, Abdoulaye Soulama Traore egyébként jogos kiállítása. Azonban ahelyett, hogy az emberhátrány az etiópokat ösztönözte volna, inkább a 10 emberre fogyatkozott csapatot hergelte fel, akik sértődöttségükben, az utolsó fél órában még hármat bevágtak, így téve nagyarányúvá Burkina Faso győzelmét, és kellemes helyzetét, a továbbjutást illetően.

Burkina FasoEtiópia 4-0 (1-0)
Mbombela Stadium, Nelspruit
Vezette: Bernard Camille (seychelles szigeteki)
Burkina Faso: Soulama – Koffi, B. Koné, Koulibaly, Panandetiguiri – Sanou (Diakité, 62. perc), D. Koné, Kaboré (Balima, 90+3.), Pitroipa – A. Traoré, Bance (Rouamba, 64.).
Etiópia: Zerihun – Seyoum, Degu, Aynalem, Birhanu – Adane (Behaliu, 11.), Addis, Asrat (Yared, 43.), Minyahil – Shemeles (Getaneh, 55.), Saladin.
Gólszerzők: A. Traoré (34., 74. perc), D. Koné (79.), Pitroipa (90+4.)
Sárgalapok: Pitroipa (54. perc), illetve Seyoum (72.)
Piroslap: Soulama (60. perc)

A C csoport állása: 1. Burkina Faso 4 pont, 2-3. Zambia 2 pont (2-2), 2-3. Nigéria 2 pont (2-2), 4. Etiópia 1 pont.