Átgázolt a Vallecano a nála két hellyel előrébb lévő Betisen!

Az a Betis látogatott a Rayo Vallecano otthonába, aki az előkelő negyedik helyen várta az összecsapást, igaz a mérkőzés előtt a hazaiak csak két hellyel voltak hátrébb, pillanatnyi formájukat tekintve viszont jobbak voltak a zöldeknél. Érdekes párharcot láthatott az a tizenegyezer néző, aki kilátogatott Madridba az Estadio de Vallecas stadionba.

Mindkét csapat az egy támadós szerkezetet választotta, hazai oldalon Andrija Delibasic, a vendégeknél Molina volt a gólfelelős. Már a negyedik percben kellemetlen szituációba került az egyik Betis játékos Adrian, aki a tizenhatoson belül szabálytalankodott, a megítélt büntetőt Piti értékesítette (1:0), ez volt a ballábas támadó tizedik gólja. Amikor hazai környezetben vezetést szerzett a Rayo, még nem kapott ki ebben a bajnokságban. A félidő kétharmadánál három perc alatt öt pontrúgást végezhetett el a Vallecano, gólt azonban nem tudtak szerezni. A 64. percben Casado beadásából növelték előnyüket a vendéglátók, Delibasic fejelt a kapuba (2:0). A 75. percben Ruben Castro szépíthetett volna, de lövése célt tévesztett, próbált támadni a Betis, de helyzetekig alig jutottak. A 83. percben Jose Carlos beállította a végeredményt (3:0). Összességében elmondható, hogy ezen a délutánon jobb formában voltak a Rayo játékosai. A mérkőzés krónikájához hozzá tartozik a tíz kiosztott sárgalap, ami egy kissé soknak mondható.

Rayo Vallecano . Betis 3:0 gólszerzők: Piti, Delibasic, J. Carlos