Két piros, öt gól – a ráadásban szerezte meg a győzelmet a vendégcsapat!

Gólgazdag, fordulatos mérkőzést játszottak a Riazor stadionban, La Corrunában. A hazaiak tabella utolsó helyén szerénykednek, a találkozó előtt fogadkoztak, legyőzik soros riválisukat. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, hiszen a vendég Valencia utolsó hat összecsapásából négyet megnyert, és az előkelő hetedik helyen tanyázik.

Rémálomszerűen kezdődött a hazaiak szempontjából a mérkőzés, rögtön az első percben egy jobb oldali szögletet Piatti végezhetett el, beadására a rövid oldalon Jonas érkezett és a hosszú sarokban csúsztatott (0:1). A Deport láthatóan megzavarta a korai gól, 3 perc alatt három sárgalapot gyűjtöttek. A mérkőzés egyharmada telt el, amikor kezdett magára találni a vendéglátó egyesület, a 32. percben Pizzi 28 méteres szabadrúgását, Riki, védője gyűrűjében fejelte be a kapuba (1:1). A félidő hosszabbításában ismét Rikié volt a főszerep, a jobb összekötő helyéről befelé vezette a labdát, majd 16 méterről lövésre szánta el magát, a labda a rövid alsó sarokban kötött ki (2:1). A második félidő egy kiállítással kezdődött, Silvio megkapta második figyelmeztetését, amiért a játékvezető felmutatta a védőnek piros lapot. A Valencia rákapcsolt, nem szerettek volna pont nélkül távozni, a 63. percben Bernat verte meg védőjét a baloldalon, majd mintaszerű beadására Nelson Valdez jó ütemben érkezett, egyenlített a Valencia (2:2). A létszámhátrány ellenére nem álltak vissza a hazaiak, kiegyenlített volt a találkozó. Egy hajszállal többet birtokolta a labdát Valverde csapata, de látszott az elszántság a Depor játékán. Már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, amikor a 91. percben Guardado bal lábas ívelésére Ricardo Costa érkezett a hosszú oldalon, fejese három pontot ért a denevéreknek. (2:3). A hátralévő idő még egy kiállításra volt elég, Assuncaot kellett leküldeni a pályáról egy durva szabálytalanság után. A mérkőzésre kilátogató 25000 néző nem unatkozott, fordulatos, gólgazdag időnként indulatos 90 perc jellemezte a találkozót.

Deportivo La Coruna – Valencia 2:3 gólszerzők: Riki 2, ill. Jonas, Nelson V. R. Costa

Deportivo La Coruna 2-3 Valencia 26-01-2013 goals by goalsandsoccer