Ronaldo mesterhármasa, avagy ebéd helyett kiütés Madridban!

A korai kezdés nem zavarta meg a Real Madrid futballistáit, hiszen az első félidő gól nélküli eredménye a második játékrészben húsz perc alatt megváltozott. Ronaldo mesterhármasával pedig jelezte, bomba formában érzi magát.

Az első félidő hazai nyomással telt, gól azonban nem láthattunk, jól tartotta magát a Getafe. A fordulást követően nagyobb koncentrációval játszott Mourinho csapata, Moyá kapusnak nem egyszer kellett bizonyítania erényeit. Az 53. percben enyhe vendég segítséggel megszerezte a vezetést a vendéglátó alakulat, egy szögletet követő kavarodás végén Juan Valera a saját kapujába kotorta a labdát (1:0). A 62. perctől Ronaldo pillanatai következtek, Higuain ugratta ki a portugál klasszist, aki a védőket lerázva lőtt a hosszú sarokba (2:0). A 65. percben Di Maria balról történő beadására ismét Ronaldo érkezett, majd öt méterről a léc alá fejelt (3:0). A végkifejletet egy büntetőből szerezte meg a madridiak 7-ese, Khedira álompasszát, Modric feltehetően értékesítette volna, ha Alberto Lopo nem akadályozta volna szabálytalanul a horvát irányítót a büntetőterületen belül. (4:0) A mérkőzés statisztikájához tartozik, hogy Cristiano Ronaldo jubilált, huszadszor ért el egy mérkőzésen mesterhármast, ami megsüvegelendő teljesítmény. Győzelmével közelebb jött a nagy riválisához a Real, igaz a Barcelona később játszik.

Real Madrid – Getafe 4:0 gólszerzők: J. Valera (ög.) C. Ronaldo 3