Demichelis piros lapja nem zavarta meg a Malagát, értékes három pontot szerzet Pellegrini csapata!

A tabellán elfoglalt helyezésük alapján nehéz mérkőzésre számíthattak a mallorcaiak, viszont nagy szükségük lett volna a három pontra, mivel a 19. helyen vannak a húszas mezőnyben. A vendégek pillanatnyi formája nem tükrözi hűen a tabellán elfoglalt helyezésüket (5.), a kupából kiestek, a bajnokságban utóbbi két mérkőzésükből egy pontot szereztek.

Jól indult a találkozó a Malaga szempontjából, hiszen a 10. percben egy bal oldali szabadrúgást nem tudtak kirúgni a hazai védők, a szemfüles Saviola megszerezte a vezetést a vendégeknek (0:1). A bekapott gól után a Mallorca nem találta a ritmust, hátul nagyon sebezhetőek voltak, amit a 16. percben újabb találattal büntetett a Malaga, Monreal rázta le védőjét, majd az alapvonalról beadta a labdát, amire Isco érkezett, bal lábbal kapásból a léc alá lőtt (0:2). Ekkor érezték a hazaiak, hogy ettől a teljesítménytől sokkal több kell, rá is kapcsoltak a 27. percben szintén egy bal oldali beadást követően egy hosszú sarokról visszafejelt labdát nem tudott megszerezni a Malaga védelme, Victor Casadesus lecsapott a lehetőségre, és szépített (1:2). A 62. percben Portillo tálalt Nacho Monreal elé, aki egy igazítás után kilőtte a hosszú sarkot (1:3). A mérkőzés 70. percében Giovanni Dos Santos 24 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, a labdát látványosan tekerte a rövid felsőbe, szépségdíjas gól volt (2:3). Egy perc elteltével Demichelis kapott piros lapot, Manuel Pellegrini egyből cserélt Isco helyére Ignacio Camacho állt be, felcsillant a hazaiak előtt a remény ekkor még szűk húsz perc volt a találkozóból. A Mallorca mindent egy lapra téve rohamozott az egyenlítés érdekében, meg is voltak a helyzetei, de újabb találatot már nem tudtak szerezni, maradt a 2:3 a Malaga javára. Az Iberostar Estadio stadionban 10547 néző látogatott ki a mérkőzés egészét nézve jobbak voltak a hazaiak, többet volt náluk a labda több helyzetet dolgoztak ki és mezőnyben is felülkerekedtek a vendégeken, de fejet kellett hajtaniuk a jobb csapat előtt. Érdekesség: a Malaga négyszer találta el a kaput, ebből háromszor gólt értek el Weligtonék.

Mallorca – Malaga 2:3 gólszerzők: V. Casadesus, D. Santos ill. Saviola, Isco, Monreal,