Ferencváros – Videoton – élő közvetítés

Köszöntjük kedves olvasóinak a Puskás stadionból. Az OTP Bank Liga 25. fordulójának rangadóján a tét a dobogó. Ferencvárosi siker esetén a zöld-fehérek pontszámban beérik aktuális ellenfelüket, míg a vendéggyőzelem azt jelenti, hogy a Vidi visszaveszi a dobogó második helyét a tegnap győztes MTK-tól.

Az idő remek, 25-28 fok lehet. Ugyan az esőfelhők gyülekeznek, de reméljük nem lesz égi áldás, és egy remek találkozót láthatunk. A két együttes a hét közben találkozott egymással legutóbb, akkor Székesfehérváron a Ligakupa fináléjában Ricardo Moniz legényei örülhettek, 5-1-re verték aktuális ellenfelüket. Eddig 91-szer mérkőzött meg a két együttes, ezeken a találkozókon 42 Ferencváros győzelem mellett mindössze 24 Videoton siker született, és 25 mérkőzés zárult döntetlennel. Az összesített gólkülönbség 158-108 a Ferencváros javára. Hazai pályán 45 találkozóból 26-szor nyert a zöld-fehér egylet, emellett 8 döntetlent és 11 vendégsikert regisztrálhatunk, 92-49-es gólkülönbséggel. Elmondható tehát, hogy gólgazdag mérkőzéseket szoktak játszani a csapatok egymás ellen. Az utóbbi négy hazai bajnokiján mindössze egyetlen pontot szerzett a Ferencváros a Videoton ellen: 2005/2006-ban 0-1, 2009/2010-ben 2-2, 2010/2011-ben 0-5 míg az elmúlt szezonban 0-1 volt az eredmény.

A két csapat a következő összeállításban kezdi majd a találkozót:

Ferencváros: Jova – Somalia, Gyömbér (Klein, 85.), Besic, Bönig – Cukic (Alempijevic, a szünetben),  Józsi – Aborah, Leonardo, Jenner – Böde

Videoton: Bozovic – Brachi, Vinícius, Juhász, Szolnoki – V. Gomes, Mitrovic – Kovács I., Alvarez (Paraiba, 58.), Gyurcsó (Stopira, 84.) – Torghelle (Nikolics, 75.)

g.: Torghelle (1.)

s.: Alvarez (10.), Torghelle (66.), Juhász (68.), Aborah (79.), Szolnoki (79.)

A találkozót Kassai Viktor vezeti, segítői Szpisják Zsolt és Erős Gábor lesznek, míg a negyedik játékvezető Oláh Gábor.

Érkeznek a csapatok Kassai vezetésével. A hazaiak fehér felsőben, zöld nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

És vége! Torghelle első percben szerzett gólja eldöntötte a találkozót. A Videoton visszavette a második helyet a tabellán.

90+2. perc: Jennert állítja ki Kassai, miután csúnyán lerúgta, majd megtapossa Paraibát.

90. perc: Jenner szabadrúgása ment jócskán mellé.

85. perc: Gyömbér Gábort váltja Klein

84. perc: Gyurcsó helyére Stopira áll be a Vidibe.

A hivatalos nézőszám 10.128 fő.

80. perc: Böde indította Somaliát, aki azonban nem tudta középre adni a labdát, helyette Bozovichoz gurított.

78. perc: Újabb sárga lap, ezúttal Fradi játékos kapta, Stanley Aborah kapta, a másik oldalon Szolnoki kapta.

77. perc: Nikolics Került nagy helyzetbe, átemelte volna Jovát, azonban a kapus nagyot vetődve védett. A szögletet Gyurcsó ívelte be, azonban a Fradi védelem tisztázott.

75. perc: Nikolics érkezik Torghelle helyére.

73. perc: Paraiba cselezte magát lövőhelyzetbe, de Jova védett. Az ellentámadás Bozovicnál halt el.

69. perc: Somalia centerezését vágták ki a védők. Majd Böde megmozdulását ítélte szabálytalannak Kassai, Moniz magából kikelve kérte számon a tartalék játékvezetőn.

68. perc: Juhász is besárgult. Besic szabadrúgás Bozovic kezében halt el.

Körülbelül 8000 néző lehet a találkozón.

66. perc: Torghelle könyökölt, jár a sárga.

65. perc: Aborah lőhetet, de Vinícius blokkolt.

64. perc: Brachi gondolt egyet, és húszról rátűzte, azonban egy méterrel fölé.

61. perc: Jenner újabb szabadrúgását bólintották ki a vendégvédők.

58. perc: Paraiba érkezik Alvarez helyére.

53. perc: Gyurcsó húzta meg a bal szélt, középre tett labdáját Alvarez játszotta Torghelle elé, a támadó lövését azonban blokkolták, a szöglet nem jelentett veszélyt.

52. perc: Bönig harcolt ki szöglelet. Jenner újabb beadása után Gyömbér sarokkal Bozovic kezébe sarkazott.

48. perc: Gyurcsó lőtt. Jócskán fölé-mellé

46. perc: A Ferencváros kezdte a második félidőt. Alvarez szólót akadályozta meg Bönig.

A csapatok már kint vannak a második félidőre. Egyetlen csere a Ferencvárosnál Alempijevic érkezik Cukic helyére.

45. perc: Kassai ráadás nélkül fújta le az első játékrészt. Gyors góllal szerzett vezetést a Videoton, majd a Ferencváros támadott ugyan, de helyzetei hiába voltak veszélyesek.

44. perc: Leonardo törhetett kapura, ám Vinícius utolérte és szerelte, közben Gyurcsó maradt a földön Jennerrel történt ütközése után.

42. perc: Mitrovic gurított Vítor Gomes elé, a portugál középpályás mellé lőtt.

41. perc: Leonardo vitte fel a labdát, középre adását Böde lőtte jócskán fölé. Nagy helyzet volt.

Az elmúlt percekben leginkább mezőnyjátékot láthattunk, ám egy kissé elszabadultak az indulatok, miután előbb Bozovic tisztázott Böde elől, majd egy visszanyúlás miatt a Videoton kapott szabadrúgást. Moniz felháborodva vette tudomásul az ítéletet.

24. perc: Jenner mehetett egyedül kapura, ám kissé kiszorított helyzetből mellé lőtt.

Közben kisütött a nap, amely leginkább Bozovicot zavarhatja inkább.

Mindkét edző a technikai zóna szélén figyeli az eseményeket, és irányítja együttesét.

21. perc: Jenner szöglete veszélytelen.

19. perc: Besic szabadrúgása után kavarodás keletkezett az ötös környékén, azonban, ha nehezen is, de felszabadított a Vidi védelem.

18. perc: Gyurcsó szöglete után Juhász fejelt fölé.

A bekapott gól nem fogta meg a Ferencváros, próbálnak egyenlíteni, eddig nem sok sikerrel.

15. perc: Böde esett el a tizenhatoson belül, azonban csak szöglet. A beívelés után a gólvonalról tisztáztak a vendégek.

13. perc: Józsi jobb oldali szabadrúgását Besic elé fejelik ki, a holland egyből rátűzi, Bozovic nagyot védett. A szöglet után éppen, hogy mellé a lövés.

10. perc: Alvarez sárgult be.

5. perc: Jenner futtatta Bödét, labdája azonban hosszú lett a csatárnak. Az ellentámadásból Kovács kereste Torghellét, azonban kapu fölött hagyta el a játékteret a beadása.

4. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros. Huszonöt méterre a kaputól. Aborah lőtte fölé.

1. perc: A Vidi kezdi a meccset. Azonnal itt a vezető gól! Jobb oldali támadás után Torghelle megszerezte az első gólt. 0-1.