Tegnap az NB I álomcsapatával indítottunk, mától pedig csapatról csapatra vizsgáljuk meg, ki hogyan teljesített, ki milyen évet zárt. A tabella utolsó helyezett csapatával kezdjük, majd fokozatosan haladunk előre. Első cikkünk alanya az egyik búcsúzó Egri FC.
16. Egri FC 3 győzelem 6 döntetlen 21 vereség 25:67 15 pont
A 27. forduló után húzták meg végleg a vonalat a csapat neve fölött. Heves megye székhelyének gárdája ekkor Pápán lépett pályára, ahol az idény legsúlyosabb vereségét szenvedte el a mentális válságban lévő gárda az éppen edzőváltás után lévő csapattól. De ne szaladjunk ennyire előre, ugorjunk vissza az időben nagyjából két évet.
Egerben a harmadosztály megnyerése után 2011 nyarán az is kétséges volt, hogy vállalja-e az indulást a csapat a másodosztályban. Ekkor érkezett Egerbe a Jámbor János, Vancsa Miklós duó, akik kezdetben stabil NB II-es klubbot szerettek volna létrehozni a borvidékéről is híres városban. A szakmai munka irányítását Simon Antal kezébe adták, akinek vezetésével egy huszáros hajrát kivágva, a tavasszal 15 mérkőzésből csupán kétszer vereséget szenvedve a téli 11 pontos hátrányból sikerült 3 pontos előnyt kovácsolniuk. Ezzel végrehajtották azt a bravúrt, hogy újonc csapat létükre feljutottak a legmagasabb osztályba. A nyár folyamán aztán igyekeztek élvonalbeli rutinnal rendelkező játékosokkal, valamint légiósokkal feltölteni a keretet annak érdekében, hogy hatodik első osztályú idénye után bennmaradjon a csapat.
Ám egyvalami hiányzott Egerben, amit sokan a kiesés legfőbb okának tartanak: egy élvonalbeli mérkőzések megrendezésére alkalmas stadion. A Szentmarjay Stadion ugyanis negyedszázada áll úgy, ahogyan most, így nem volt meglepő, hogy nem engedélyezte az MLSZ az egriek számára a hazai találkozóik megrendezését ebben az arénában. Legfőképpen a világítást hiányolták a szövetség tagjai, így ezt hozták fel legfőbb indokként. A gárda így kénytelen volt Budapesttől kezdve Miskolcon át Debrecenig vándorolni, hogy „hazai” mérkőzéseit megrendezhesse, így nem is volt csoda, hogy a téli szünetre összesen 11 pontot sikerült gyűjteniük. A legnagyobb nyilvánosságot a nyolcadik fordulóban kapta a csapat, amikor Miskolcon sikerült Németh Norbert szépségdíjas találatával legyőzniük a bajnoki címvédő Debrecent.
Az ősz folyamán az annyira hiányolt világítás ügyében továbbra sem történt előrelépés, amelyet a Jámbor – Vancsa duó nem nézett jó szemmel, így érthető módon szóvá is tették az önkormányzatnál. Ekkor arra hivatkozva, hogy a városvezetés nem tette meg a részéről szükséges lépéseket, szedték a sátorfájukat és felhagytak a csapat szponzorálásával. Így érkezett februárban a Vácott is szerepet vállaló (időközben a Vác csapata nem volt képes befejezni a másodosztályú bajnokságot, szezon közben ki is zárták őket) John Marshall, akit az egri labdarúgás megmentőjeként harangoztak be. Székfoglalójában a következőt ígérte: hosszú távú munka (azóta újabb ember kezébe került a klub…), logikus struktúra, átlátható gazdálkodás (százmilliós nagyságrendű tartozásról szólnak a hírek…), záros határidőn belül kész világítás (továbbra sem történt semmi előrelépés…), stabil csapat a tavaszi szezonban (az eredmény ismert). Az angol úriember megvált Simon Antaltól is, és a korábbi pécsi edző, Mészáros Ferenc kezébe adta a szakvezetői teendők ellátását. Utólag azonban kiderült, hogy nem feltétlenül a korábbi trénerben volt a hiba, hiszen az új mesterrel 13 mérkőzésen négy pontot gyűjtött az újonc csapat.
Amellett sem szabad szó nélkül elmenni, ami a tavasszal történt. John Marshall ugyanis a hírek szerint nem nagyon szeretett fizetni, hitegetni annál inkább. A csapat hazai mérkőzéseit a váci stadionba vitte, aminek gyepszőnyege hagy némi kívánnivalót maga után. Az a csúfság is megesett a játékosokkal, hogy nem tudtak hol edzeni, hiszen nem engedték be őket a saját stadionjukba sem. Az utolsó néhány fordulóra az is kérdéses volt, ki tud-e állni egyáltalán a csapat, van-e pénz arra, hogy elutazzanak a mérkőzésekre. Végül az MLSZ támogatásával ez a probléma elhárult, így be tudta fejezni valahogyan a bajnokságot az újonc. A kiesést végül nem kerülhette el hevesi klub, amiben nyilvánvalóan nagy szerepet játszott az, hogy Ligakupa találkozókon kívül nem játszhatott saját stadionjában a csapat. Az MLSZ részéről egyébként még a másodosztályba sem kapott licencet az Eger, így készülhetnek két év elteltével ismét a harmadosztályba.
Az átszervezés előtt álló harmadik vonalban újabb tulajdonos szerepvállalása mellet készülnek, hiszen Kósa Sándor vállalkozó kezébe került a klub. Ő szeretné törleszteni a felhalmozott adósságot, valamint egy olyan keret kialakítását tervezi, amelyik sikerrel veszi a harcot a feljutásért vívott versenyben.
Házi góllövőlista:
9 gólos: Németh Norbert
4 gólos: Horváth Zoltán
3 gólos: Farkas Ádám
Legtöbb találkozón pályára lépett játékosok:
28 mérkőzés: Németh Norbert
25 mérkőzés: Farkas Ádám
24 mérkőzés: Balog Zsolt
20 mérkőzés: Jasmin Mecinovic, Albert Ádám
Legtöbb gólpassz:
4 : Németh Norbert
3: Farkas Ádám
2: Preklet Csaba, Dusan Pavlov, Igor Pisanjuk
Kanadai táblázat (gól + gólpassz):
13 pont: Németh Norbert (9+4)
6 pont: Farkas Ádám (3+3)
3 pont: Dusan Pavlov (1+2)
Igor Pisanjuk (1+2)
Legtöbb játszott perc:
2066: Balog Zsolt
2062: Németh Norbert
1660: Jasmin Mecinovic
1530: Kovács Gábor
Legdrágább játékosok a transfermarkt.de szerint (euróban):
250 ezer: Németh Norbert
250 ezer: Yohan Lasimant
Móra Tamás