Gólzáporos frankfurti házi rangadó, azaz győztek az első osztályú csapatok a hétvégi edzőmeccseken

Szombaton délután három Bundesliga-csapat is úgy döntött, kihasználja a vb-selejtezők miatt elrendelt bajnoki szünetet, s mérkőzéssel készül a szezon folytatására.

A legpikánsabb összecsapást kétség kívül az FSV Frankfurt és az Eintracht Frankfurt vívta egymással, s az Eintracht, ha nem is könnyen, két vállra fektette másodosztályú, ősi riválisát.

Pályára lépett továbbá a Braunschweig és a Nürnberg is – előbbi a negyedosztályú Magdeburg vendégeként szerzett önbizalomnövelő győzelmet, utóbbi pedig Bécsben diadalmaskodott a Rapid Wien ellen.

FSV Frankfurt – Eintracht Frankfurt: 2-3 (0-1). Gólszerzők: Djengoue (70.), Epstein (89.), ill. Rosenthal (17.), Schröck (62.), Inui (78.).

Magdeburg – Eintracht Braunschweig: 1-2 (0-1). Gólszerzők: Hammann (51. – 11-es), ill. Kumbela (16.), Vrancic (71.).

Rapid Wien – Nürnberg: 1-3 (1-1). Gólszerzők: Hofmann (45.), ill. Dabanli (23.), Ginczek (53.), Kerschbaum (86.).

Szerző: Budai Levente