La Liga: A Real nehezen gyűrte le a Málagát a Bernabéuban!

A Real Madrid a szerencsének is köszönhetően győzte le a Málagát a Bernabéuban a 9. forduló nyitómérkőzésén. A madridi gólokat Di María és Cristiano Ronaldo szerezték. A portugál csillag a lefújást megelőzően, büntetőből volt eredményes!

A Real valami hihetetlen fölényben játszott végig a Málaga elleni bajnokin. A blancók 22 kapura lövéssel próbálkoztak, szembe na vendégek 3 kísérletével. Ezenkívül ahogy azt várni lehetett, a Realnál volt többet a labda is; 64%-ban!

A madridi mezőnyfölény azonban sokáig úgy tűnt,nem ér semmit. Az első félidőt a Málaga valahogy kibekkelte, illetve Willy Caballero kapus lehúzta a rolót! Az argentin portárs bizonyította, hogy miért is tartják a liga egyik legjobb hálóőrének; hihetetlen fontos védéseket mutatott be!

A második félidő ugyan ott folytatódott, ahol az első abbamaradt… Jött, és próbálkozott a Real. A hazaiknak jót tett Luka Modric beállítása; gólt nem a horvát, hanem Angel Di MAria szerzett, a szerencse hathatós közreműködésével a 46. percben. 1:0

Mielőtt bárki azt gondolhatta volna, hogy a Málaga most összezuhan, annak csalatkoznia kellett. A további Real támadások ugyanúgy hatástalanok voltak a vendégek kapujára nézve! Caballero kapus pedig állta a sarat. A lefújást megelőzően aztán büntetőt kapott a Real; a labda mögé CR7 állt, a portugál pedig szokásához híven nem hibázott! 2:0

A Real bedarálta a Málagát, ám a következő hét eseményeire nézve nem a legjobbak az előjelek a spanyol fővárosban. A blancók rangadót játszanak a Juventusszal a BL-ben, majd következik az El Clásicó. Ennél több kell majd a csapattól…

Real Madrid – Málaga 2:0
Gólszerző: Di María 46., Cristiano Ronaldo 91. – 11-esből