La Liga: Szerencsés baszk győzelem a Getafe otthonában!

Az Athletic Bilbao Aymeric Laporte 8. percben szerzett fejes góljának köszönhetően legyőzte idegenben, 1:0-ra a Getafét. A hazaiak egy tizenegyest is elrontottak az első félidő vége felé.

Nehéz mérkőzés várt az Athleticre. A Getafe rendre magabiztosan, mi több eredményesen is játszik hazai pályán. Ezen az estén azonban a hazaiak még büntetőből sem tudtak átjárni Gorka Iraizoz kapuson. A bilbaói hálóőr megúszta kapott gól nélkül a 90 percet.

A mindent eldöntő találatot a baszkok saját nevelésű hátvédje, Aymerick Laporte szerezte a 8. percben. A fiatal francia hátvéd fejes góljával fontos három pontot szerzett a Bilbao, és továbbra is 5. a táblázaton, egy ponttal a Villareal után, és mindössze 3 pontra a 3. helyezett Real Madridtól.

Getafe – Athletic Bilbao 0:1
Gólszerző:
Laporte 8.

Tabella:

1. Barcelona 28 pont (30-7); 2. Atlético Madrid 27 pont (26-7); 3. Real Madrid 22 pont (20-11); 4. Villareal 20 pont (19-10); 5. Athletic Bilbao 19 pont (16-13) … 9. Real Sociedad 13 pont (11-10); … 11. Valencia 13 pont (13-17) … 16. Málaga 9 pont (10-14); …18. Betis 8 pont (9-17); 19. Osasuna 7 pont (7-15); 20. Almería 3 pont (11-12)

A góllövő lista élmezőnye:

11 gólos: Diego Costa (Atlético)
8 gólos: C. Ronaldo (Real) és Messi (Barca)
6 gólos: G. dos Santos (Villareal)
5 gólos: Pedro, A. Sánchez (Barcelona); Rakitic (Sevilla); Javi Guerra (Valladolid)