Bajnokok Ligája: Óriási meglepetés Bécsben; kiesett a Porto – videóval
A Bajnokok Ligája utolsó csoportkörének mérkőzésein egy komoly meglepetés született, az Atlético pedig ismét győzni tudott.
Már az előző fordulóban biztos volt, hogy az Atlético Madrid nyeri a G csoportot, a vendég Porto pedig az Európa Ligában folytatja. Az első találatot Garcia révén a spanyolok szerezték meg, majd kimaradt egy büntető, a Porto hibázta el az egyenlítési lehetőséget. Az első félidőben újabb madridi találat érkezett, Costa volt eredményes. A második félidőben a vendégek játszottak mezőnyfölényben, ezt az előnyüket azonban nem tudták gólra váltani, így kisebb meglepetésre kiestek a sorozatból.

Óriási meglepetést okozott az FK Austria Wien. A bécsi csapat a Tipp3 Bundesligában csak szenved, a Zenit ellen azonban ismét pontot szerzett, nem is egyet! A vezetést a vendégek szerezték meg, Kerzhakov találatára a félidő végén Hosiner válaszolt, így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. A térfélcsere után nem kellett sokat várni az újabb osztrák gólra, rövid időn belül Jun és Hosiner is eredményes tudott lenni. A félidő további részében dominált az orosz alakulat, de a kapura veszélyesebbak voltak a házigazdák. A végén újabb gólt szerzett az Austria, a becserélt Kienastot ünnepelték. Az Austria így történelme első győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában, összességében jól zárta a csoportkört, elégedettek lehetnek az újoncnál.
Bajokok Ligája G csoport 6. forduló:
Atlético Madrid – FC Porto: 2-0
Gólszerzők: Garcia 14. Costa 37.
FK Austria Wien – Zenit St. Petersburg: 4-1
Gólszerzők: Hosiner 44. 51. Jun 48. Kienast 90. ill. Kerzhakov 35.
A G csoport állása:
1. Atlético Madrid: 6 5 1 0 15:3 16 pont
2. Zenit St. Petersburg: 6 1 3 2 5:9 6 pont
3. FC Porto: 6 1 2 3 4:7 5 pont
4. FK Austria Wien: 6 1 2 3 5:10 5 pont
All Goals – Atletico Madrid 2-0 Porto – 11-12… by video4all
All Goals – Austria Wien 4-1 Zenit – 11-12-2013… by video4all
Kostyál Balázs