Videó: Csoda Marseille-ben

Nehéz idők járnak, a Ligue 1 táblázatán egyre lejjebb süllyedő Marseille-re. A kikötővárosiak vendége ezúttal, az utolsó négy bajnokiját megnyerő Bordeaux volt.

Ligue 1; 19. forduló
A 66. percben már 0-2 is vezetett a Girondins, ám az OM 73., és a 75. perc között kétszer is betaláltak, így legalább egy pontot otthon tudtak tartani. A november vége óta nyeretlen hazaiak ezzel kivételesen nem csúsztak lejjebb, maradtak a 6. helyen. A gyenge kezdés után, a magára találó Bordeuax pedig továbbra is 4..
Olympique Marseille – Girondins Bordeaux 2-2
Gólszerzők: Romao (73. perc), Gignac (74.), illetve Jussié (34.), Maurice-Belay (66.)

A Lyon, a Bordeaux-hoz hasonlóan szintén idegenben, szintén kétgólos előny leadására volt képes. A hétszeres bajnok még így is elégedett lehetne az eredménnyel, ugyanis ellenfele, az elmúlt öt Ligue 1 fellépését megnyerő Lorient volt, amely egyre inkább kezd emlékeztetni tavalyi játékára, amivel kivívta sokak szimpátiáját.
Lorient – Olympique Lyon 2-2
Gólszerzők: Aboubakar (59. perc), Traoré (90+3.), illetve Grenier (21.), Gomis (49.)