Ligue 1: Élen telel a PSG! – Videóval

Véget ért lényegében a naptári év, főként a francia bajnokságot tekintve. Sőt, a Ligue 1 küzdelemi is a feléhez érkeztek, lévén máris túl vagyunk 19 fordulón. 2013 záróakkordja nem is lehetett volna stílusosabb, mint egy PSG – Lille rangadó.

Ligue 1; 19. forduló
Paris Saint-Germain – Lille OSC 2-2
Gólszerzők: Ibrahimovic (36. perc), Basa (72.-öngól), illetve Mavuba (44.), Kalou (53.-büntetőből)
A francia bajnokság talán két legjobb formában lévő alakulata caspott össze egymással tegnap este, a Parc des Princes-ben. A listavezető Paris Saint-Germain volt természetesen a rangadó esélyese. Sőt, ezt kiahsználva, Zlatan Ibrahimovic a vezetést is megszerezte a hazaiaknak, a 36. percben. A hajrában esett Mavuba egyenlítésen kívül, végül a Lille nem sok vizet zavart Sirigu kapuja előtt, az első félidőben. De nem úgy a másodikban. Az 53. minutumban Salomon Kalou még a vezetést is megszerezte, a vendégeknek. A vége mégis 2-2 lett: egy szerencsétlen szöglet, az eddig sziporkázó Enyeama rossz kijövetelének, és Basa szerencsétlen mozdulatának köszönhetően.

A döntetlennek természetesen a PSG örülhetett inkább, mert így három pontra növelte előnyét a második Monaco előtt, míg a Lille-t néggyel előzi.

A Ligue 1, röpke szünet után, január 10-én folytatódik.