MK: Az Újpest visszavágott az MTK-nak és döntős

A hétvégi bajnokin hazai pályán 4-0-ra kapott ki az Újpest az MTK-tól, ezért a Magyar Kupa elődöntő visszavágóján volt mit törleszteni. Ennek megfelelően játszottak a lilák, ezúttal ők arattak kiütéses győzelmet, melynek köszönhetően bejutottak a döntőbe.

Forrás: fourfourtwo.hu

A találkozót mindkét fél óvatosan kezdte, az Újpestnek volt két távoli próbálkozása az első 10 percben, de ezeket könnyedén védte Hegedűs. Ezen kívül nem alakult ki komoly helyzet a félidőben, csak Kabát és Torghelle műesései tarkították a meccset. A második játékrészre teljesen kicserélődtek a csapatok, sokkal jobb iramban zajlott a mérkőzés. Ismét Kabát kísérletezett messziről, ám a labda éppen hogy kapu mellé ment. A 47. percben Balogh végzett el jobbról egy szögletet, amelyet Juanan fejelt alig fölé. Tíz perccel később ugyanaz a szituáció, Balogh ad be jobbról, majd ismét Juanan fejelt, ám ezúttal a kapuba, 1-0. Innentől pörögtek fel igazán az események, Simon lövése Vukmirról éppen Sztaniszjavlevics elé pattant, aki az ötös bal csücskéről próbálkozott, de Hegedűs hatalmasat mentett. A 74. percben eldőlni látszódott a mérkőzés, hiszen Vass Ádámot egyből pirossal kiállította a játékvezető, tegyük hozzá, hogy nem volt egyértelmű a kiállítás, de állítólag szövegelésért kapta a piros kártyát. Ezután sorra jöttek a hazai helyzetek, de az utolsó passzok pontatlanok voltak, viszont a 79. percben végleg eldőlt a párharc, Kabát ugratta ki a gólpasszos Baloghot, aki nyolc méterről lőtte ki a bal felsőt, 2-0. Az MTK teljesen kinyílt, melynek következtében egy újpesti kontra után megszületett a harmadik gól is. Simon vezethette a labdát teljesen egyedül a kapusra, de ő úgy döntött, hogy inkább lepasszolja a mellette érkező Kabátnak, aki az üres kapu bal felső sarkába vágta a labdát. A meccs hátralévő részében gól már nem született, még a hosszabbításban Torghellét is kiszórta a bíró, a végeredmény 3-0.

Újpest – MTK: 3-0 (0-0)
G: Juanan (57.), Balogh (79.), Kabát (83.)
Kiállítás: – ill. Vass Ádám (74.), Torghelle (93.)
Tj.: Az Újpest 3-0-s összesítéssel.