Neymar leigazolása után újabb nagy fogást hajtottak végre…
Utoljára hazájában futballozott…
A rendkívül tapasztalt szakember 2004 és 2018 között több angol élvonalbeli együttes élén dolgozott
Sallai Roland azonban sajnos nem szerepelt a csapat keretében…
A DAC-nál szerzett tapasztalatot az elmúlt másfél évben…
Öttagú csoportba került Szélesi Zoltán csapata…
Korábban két évig erősítette a csapatot!
Előreláthatólag 6-8 hónapot kell kihagynia!
Egy év után távozhat a klubtól…
James Rodríguezék egy másik veretlent győztek le…
A hírek szerint a Greg Dyke vezette FA komoly változásokat szeretne bevezetni a saját nemzetük érdekében, de úgy, hogy mindamellett megtarthatnák saját, aranytojást tojó tyúkjukat.
Egyértelmű probléma a szigetországban, hogy a nemzeti csapat tornáról tornára egyre gyengébb szintet képvisel. Eközben pedig olyan veteránok (akik bár világklasszisok), mint Gerrard, Lampard bár igencsak kezdenek kiöregedni, nem hagyhatják maguk mögött a válogatottat, ugyanis nincs, aki pótolnák őket. Vagyis lenni lenne, csak korántsem olyan minőségben, mint a nagy előd.
Most viszont egyre égetőbb szükség a reform, ugyanis gyaníthatóan az imént nevezett két úriember búcsút int a „Háromoroszlánosoknak”, bárhogy is sikerüljön számukra az idei, brazíliai Világbajnokság. Helyükre pedig csak rutintalan, fiatal játékosok jöhetnek, legalábbis hozzájuk képest.
Egyelőre nehéz elképzelni a következő éveket az angoloknál. Így, ezzel a kilátástalansággal számolnak az FA-nél is, ahol úgy látszik, hogy hajlandók tenni a katasztrófa elkerülése érdekében. A hírek szerint korlátoznák az EU-n kívüli játékosok számát. Állítólag az évtized végére a profi klubok keretének a felét saját nevelésű játékosnak kéne kitennie, és egyesületenként csak két, unión kívüli állampolgárral számolhatnának. Mindez természetesen az utánpótlás előretörését jelentené, ami segítené az újabb tehetségek előtérbe kerülését, akik a méregdrága sztárok miatt nem bontakozhatnak ki óriási százalékban az elmúlt években, nem hogy a Premier Leaguben, de még csak a Championshipben sem.
A szövetség vezére, Dyke elárulta, hogy előttük van egy terv, amely mindezt a folyamatot gyorsítaná fel, ugyanis létre hoznák a Premier League B-t. Erre pedig azért is volna szükség, mert a tartalék bajnokság U21-es korosztályra való kiírása nem hozta le a várt sikert. Sőt, eközben állítólag az alacsonyabb osztályokat is megreformálnák, úgy, hogy a Conference ligák szintjét, színvonalát mesterségesen megemelnék a ligák összevonásával, felduzzasztásával, majd pedig akár már a harmadik-negyedik vonaltól történő, regionális csoportokra osztásával.
Az FA-nél azt is tervezik, hogy még egy ötlettel segítik a fiatal labdarúgók fejlődését, mégpedig az egy klubra eső, egyszerre érvényes kölcsönszerződések számával. E szerint akár 13 játékosát is kölcsönadhatná egy klub egy adott időszakban. Ez már csak azért is értékelhető próbálkozás, mert a háttérbe szorult angol ifiknek nem kellene a lelátón, a sokadosztályban, vagy a tartalék bajnokságban szenvednie.
Az FA továbbá pedig azt is szorgalmazni szeretné, hogy a Premier League együttesek, akár komolyabb partneri viszonyt (játékosok könnyebb adás-vétele, extrém rövid időre kölcsönjátékosok) is kialakíthatnának alacsonyabb osztályú csapatokkal, akár másodvonalasokkal is.
A fentebb vázolt lehetőségek azonban egyelőre tervek, ám a hírek szerint minden (szak)szervezet, amely az angol fociban működik változást sürget, és egyelőre ezek nagyon is értékelhető elképzeléseknek tűnnek. Döntés, a helyzet súlyából, sürgősségéből ítélve még idén születhet, ám a teljes átalakítás akár a 20-as évek elejéig is eltarthat.
Balogh József
Neymar leigazolása után újabb nagy fogást hajtottak végre…
Utoljára hazájában futballozott…
A rendkívül tapasztalt szakember 2004 és 2018 között több angol élvonalbeli együttes élén dolgozott
Sallai Roland azonban sajnos nem szerepelt a csapat keretében…
A DAC-nál szerzett tapasztalatot az elmúlt másfél évben…
Öttagú csoportba került Szélesi Zoltán csapata…
Korábban két évig erősítette a csapatot!
Előreláthatólag 6-8 hónapot kell kihagynia!
Egy év után távozhat a klubtól…
James Rodríguezék egy másik veretlent győztek le…
Korábban már kölcsönben szerepelt a csapatnál…
A Milanhoz távozó támadó utódja lehet idővel…
Nem volt elégedett a döntetlen után…
Ráadásul az utolsó percben győzték le a Leganest
Története során harmadszor jutott be a sorozat döntőjébe a csapat!
Joao Félix góllal, Santiago Giménez pedig gólpasszal debütált…
A mérkőzés felért egy előrehozott döntővel…
Elmaradt bajnokit pótoltak…
Már a nyáron is felmerültek a távozásáról szóló pletykák!
Közbe fognak lépni a játékvezetők
Készek megválni tőle a szezon végén!
A Real Madrid azonban bojkottálja a találkozót
Stratégiai megállapodást köhetnek…