Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Korábbi Bayern-védő lett a Nürnberg edzője

A német első osztályból kieső 1.FC Nürnberg kispadján az elmúlt szezon során három tréner próbálkozott, egyik sem sok sikerrel. A legjobbak közé egy francia vezetheti vissza őket.

tagesspiegel.de

A még játékosként a Werder Bremennel és a Bayern Münchennel is bajnokságot nyerő Valérian Ismael edzői karrierje fordulóponthoz érkezett. A francia a Hannover 96 tartalékainál kezdte a trénerkedést, idén a VfL Wolfsburg második csapatával megnyerte a negyedosztályt, a fejutás azonban az osztályozón nem sikerült. Ismael számára azonban nagy lehetőség érkezett, ugyanis az 1.FC Nürnberg kinevezte őt.

“A klub padlón van. Most a feljutásról szól minden. Én még fiatal vagyok, de van húsz év szakmai tapasztalatom. Nagyon ambíciózus vagyok, teljesen passzol hozzám a feljutás nyújtotta kihívás. Készen állok a feladatra.” – mondta Ismael.

A mindössze 38 esztendős edző 2009-ben felyezte aktív pályafutását, mint futballista – utolsó állomása Hannover volt. A már német állampolgársággal is rendelkező Ismael szerződésének hosszával kapcsolatban nem közölt információkat a Nürnberg.

Ismael tehát első profi-csapatát fogja irányítani. A Nürnberg kerete alapján esélyes arra, hogy egyből visszakerüljön a Bundesligába, bár sok fontos láncszem távozott már.

Galeß