Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Kolumbiai sztárral erősíhet a Barca

A sok lehetséges távozó miatt sok lehetséges érkező neve merül fel az FC Barcelona kapcsán, a legújabb jelölt Olaszorágban rúgja a bőrt.

thehardtackle.com

A spanyol ‘Sport’ értesülései szerint az FC Barcelona szívesen soraiban tudná Juan Cuadradot. Az AC Fiorentina alkalmazásában álló futballista remek szezont tudhat maga mögött, 11 gólja mellett nyolc előkészítés fűződik a nevéhez. A Világbajnokságon is jó teljesítményt nyújtott, Görögország ellen ő adta az asszisztot az első találathoz.

A 26 esztendős jobbszélső szerződése azonban még 2017-ig szól az olasz klubnál, a Fiorentona egy vaskos ajánlat esetén azonban elengedheti egyik legjobbját. A már említett lap úgy tudja, hogy a katalánok készek 25 millió eurót átutalni Cuadrado játékjogáért, a Fiorentina azonban 35 millió eurót hagyná távozni VB résztevő sztárját.

Cuadrado 2009-óta játszik Olaszországban, előtte hazájában futballozott. A 29-szeres válogatott szélső az Udinese és a Lecce érintésével csatlakozott jelenlegi együtteséhez, ahol az előző két szezon során egyaránt meghatározó játékosnak számított – összesen 121 alkalommal lépett pályára a Serie A-ban.

A Barcelona mellett egyébként a Bayern München érdeklődését is felkeltette Cuadrado, a németek szándékaival kapcsolatban egyenlőre nem cikkezett a média.

Galeß