Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Jet-Sol Liga: Mérlegen a szezon – 7. rész: Astra Persecutor HFC

Két hete ért véget a női élvonal 2013-14-es idénye. Nyolcrészes sorozatunkban a számokat is segítségül hívva elemezzük ki a csapatok szereplését. A hetedik részben az Astra együttesével foglalkozunk.

Az Astra ezüstérmes együttese. – fotó: facebook.com/AstraHFC

A kiegyensúlyozott szereplés ezüstérmet ért, és bár a lebonyolítás miatt mind az alapszakaszban, mind a felsőházi rájátszásban második lett a csepeli együttes, kis szerencsével a döntőben megfoghatta volna az MTK-t. Más kérdés, hogy a külső körülmények nem kedveztek a trónfosztásnak. Mindazonáltal kijelenthető, hogy sikeres szezont zártak a rózsaszín-feketék. Dombó János jó érzékkel rakta össze a csapatot, amely a fáradságra sem panaszkodhatott, pedig a futsal bajnokságban és a BLSZ női bajnokságában is folyamatosan helyt kellett állniuk. Az NB I-esek közül többen is szerepeltek – igaz leginkább azok, akik az első csapat kevesebbet játszottak – a budapesti pontvadászatban. A télen ugyanakkor egészségügyi stáb, valamint erőnléti tréner is érkezett a csapathoz, amivel még inkább erősödött a brigád. Megjegyzendő azonban, mentálisan talán nem mindig volt topon a csapat, amit leginkább a bajnoki döntőn lehetett észrevenni, igaz a külső körülmények nagyban befolyásolták ezt.

Ami a bajnoki szereplést illeti, a csepeli hölgyeké az a „dicsőség”, hogy közel másfél éves veretlenségétől fosztották meg a címvédőt még ősszel. Igaz, nem éppen visszhangmentesen tették, miként a „visszavágó” sem múlt el negatív kritikák nélkül. A kiegyensúlyozott szereplés olykor nem várt pontvesztéseket is eredményezett, elég csak az Újpest vagy a Honvéd elleni döntetlenre, illetve a Ferencvárostól elszenvedett vereségre gondolni az alapszakaszból. A rájátszásban megmutatta Dombó János együttese, hogy képes olyan fejlődésre, amellyel még az MTK is megfogható. A finálé egyértelműen megmutatta, hogy van potenciál a csepeliekben, más kérdés, hogy a lebonyolítás szeszélye folytán kellett megmérkőznie a címvédővel a rózsaszín-feketéknek döntő mérkőzésen, de erről egy másik cikk szól majd. Azonban ha már bajnoki döntőre került sor, a külső körülmények erősen hatottak a csapat teljesítményére, amit legyőzni sokszor embert próbáló feladat. A következő idényben újfent nekirugaszkodhatnak a csepeli Hölgyek a trónfosztás hadműveletének.

A számok nyelvén az Astra szereplése:
Az alapszakaszban mindössze két vereséget szenvedtek el Megyes Ágnesék, az egyik a címvédő MTK elleni, a másik a Ferencváros ellen történt. A két meglepetés-döntetlen a „kicsik” ellenében került a statisztikába. A rájátszásban már nem volt ennyire sima a csapat szereplése.

Az alapszakaszban:
14 meccs 10 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 41-14-es gólkülönbség, 32 pont

A rájátszásban:
6 meccs 2 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség, 8-6-os gólkülönbség, 8 pont

A helyosztón:
2 meccs 0 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség. 2-5-ös gólkülönbség

A leghosszabb veretlenségi sorozat:
Alapszakasz:
8 mérkőzés (1-8. forduló)

Rájátszás:
3 mérkőzés (4-6. forduló)

Helyosztó:

A leghosszabb nyeretlenségi sorozat:
Alapszakasz:
3 mérkőzés (11-13. forduló)

Rájátszás:
3 mérkőzés (1-3. forduló)

Helyosztó:
2 mérkőzés

A házi góllista:
15 gólos: Telek-Sümegi Éva
6 gólos: Fogl Katalin, Godvár Katalin, Pincze Gabriella
3 gólos: Megyes Ágnes, Dominika Dikanová, Halászi Kinga, Szabó Boglárka
2 gólos: Csorbai Nikolett
1 gólos: Benkő Mónika, Kakuszi Adrienn

A sorozat korábbi részei:
1. rész: Budapest Honvéd
2. rész: Szegedi AK
3. rész: UTE Profisport
4. rész: 1. FC Femina
5. rész: Viktória-Trend Optoka Szombathely
6. rész: Ferencvárosi TC

Következik: MTK Hungária FC

Gavalovits Sándor