Spanyol Kupa: A Barca a B csapatával is simán nyert – videóval

A Spanyol Király – Kupa negyeddöntőjének visszavágóján is simán nyerni tudott a Barcelona az Elche ellenében.

fcbarcelona.com

SPANYOLORSZÁG
COPA DEL REY
NEGYEDDÖNTŐ

Elche – Barcelona 0-4 (0-3); Továbbjutott: a Barcelona 9-0-val.
G: – ill. J. Mathieu (21′), S. Roberto (40′), Pedro (43′ – büntetőből), Adriano (91′)

A Barcelona már az első mérkőzésen eldöntötte a lényegi kérdéseket, a második mérkőzés már csak formalitás volt. A katalánoknál mondhatni a B csapat játszott, a legnagyobb játékosok még a padra sem ültek le. Az első gól szabadrúgásból született, Mathieu óriási gólt lőtt, ezzel volt 0-1! A második találat sem sokkal csúnyább, Sergi Roberto a gyengébbik lábával nagyon szép gólt akaszt, 0-2! A harmadik találat büntetőből született, Munir ellen szabálytalankodtak a hazai védők, a tizenegyest pedig Pedro értékesíti, 0-3!
A második játékrészben a Barca már nem nagyon erőltette meg magát, így már csak egy gólra tellett tőlük, az Elche pedig hiába próbálkozott, a gólok elmaradtak, ahogy a bajnokágban is, ami nagyobb probléma. A negyedik gólt Adriano szerezte. Ez sem volt csúnya, gyönyörűen érkezett, és szépen a kapuba bólint, 0-4! Az Elche számára így maradt a bajnokság, ahol a kiesés ellen küzdenek, jelenleg sereghajtók.