Az egyikük alapember volt ősszel…
A cikkben említett játékos új szerződése 2030 nyaráig szól!
Két és fél szezont töltött a csapatnál…
A játékos azonban csak kölcsönbe érkezett…
A játékos korábban már szerepelt Európában…
Ezek a csapatok folytatják tovább a küzdelmeket…
Új klubja 2029 nyaráig kötött vele szerződést!
Egyre nagyobb a baj Madridban…
Csatárínségben szenved az NB I-es Újpest, így kénytelen volt igazolni. Végül egy korábbi Juventus-futballistára esett a választás.
Nem lehet azt mondani, hogy lenne neve Európában Mbaye Diagne-nek. A szenegáli támadó a Juventus alkalmazottja volt, de rendre kölcsönben szerepelt, így a Serie A légkörét nem tapasztalhatta meg. Az olasz rekordbajnok előbb a francia Ajacciónak, a belga Liérse-nél és a Westerlónál és a szaúdi Al-Shabaabnál is. A 191 centi magas támadó posztjáról a következőket mondta a lila-fehérek honlapján: „Az előző klubnál nem igazán találta az edző az igazi helyem, mindenhol kipróbált, holott én vérbeli középcsatárnak tartom magam, ezért nem is nagyon szeretnék foglalkozni a múlttal, előretekintek. Úgy hallottam, az Újpestnek épp egy ilyen befejező csatárra van szüksége, bízom benne, hogy az elvárásoknak meg fogok felelni, és mind az edző, mind a szurkolók meg lesznek elégedve a teljesítményemmel.”
Diagne elmondta, még nem járt hazánkban, ellenben sok jót hallott már az országról: „Azt tudtam, hogy van egy ilyen nevű ország, és azt is tudtam, hogy hol helyezkedik el Európában, valamint egyszer hallottam, hogy sok szép látnivaló van itt, ebből gondoltam mindig is, hogy lenyűgöző ország lehet. Amit eddig láttam, ezt mind igazolja is – fogalmazott, majd beszélt az Újpestről is, arról, hogy hallott-e a klubról. – Nem, de a menedzserem igen. Nagyon jókat mondott nekem, elmondta, hogy a klub az egyik legnagyobb múlttal rendelkező magyar focicsapat, és hogy sokszoros bajnok hazájában. Nekem ennyi már elég is volt, hogy felkeltse az érdeklődésemet, és eljöjjek megnézni. Ezek után, amilyen légkört itt tapasztaltam, nem volt kérdés, hogy ezt a csapatot választom. Szeretném az együttest további győzelmekhez segíteni.”
Hogy aztán mi sül ki a szenegáli szerződtetéséből, megjósolni is lehetetlen, mert láttunk már olyat, hogy nagy dérrel-durral bejelentettek valakit, aztán hónapok múlva fű alatt kellett hazasunnyognia, köszönhetően „parádés teljesítményének.
Gavalovits Sándor
Az egyikük alapember volt ősszel…
A cikkben említett játékos új szerződése 2030 nyaráig szól!
Létszámfelettivé vált eddigi klubjánál…
Két és fél szezont töltött a csapatnál…
A játékos azonban csak kölcsönbe érkezett…
A játékos korábban már szerepelt Európában…
Ezek a csapatok folytatják tovább a küzdelmeket…
Új klubja 2029 nyaráig kötött vele szerződést!
Egyre nagyobb a baj Madridban…
Korábban megfordult többek között a Chelsea-ben és a Borussia Dortmund…
Nevelőcsapata nagy erőkkel csábította haza…
A játékos korábban már megjárta a Southamptont és a Juventust is…
A portugáloknak opciós vételi joguk is van a játékosra…
Az átigazolási hajában erősített a BVB is…
Unai Emery-ék az MU után egy újabb bajnoki riválissal kötöttek üzletet…
Elvesztették az első felkészülési mérkőzést…
A megállapodás magába foglal egy kötelező vételi opciót!
Nem ismeretlen számára az európai labdarúgás…
A Chelsea a győzelmével beelőzte a Manchester Cityt és a Newcastle Unitedet is!
Hiába tudott egyenlíteni a Cagliari, Taty Castellanos gólja eldöntötte a mérkőzést…
Érdemes egy lélegzetvételnyit ‘szusszannunk’ a hírek között…
Ange Postecoglou csapata egyre nagyobb gondban van