La Liga: A Depor is beállt a győztesek sorába – eredmények, tabella

A Deportivo így továbbra is veretlen, igaz nívósabb csapattal még nem találkoztak.

3. FORDULÓ

Rayo Vallecano – Deportivo La Coruna 1-3 (1-2)
G: Embarba (27′) ill. Borges (7′), L. Alberto (28′), L. Perez (61′)
Kiállítva: Ebert (77′ – Rayo)

A hazaiak hiába birtokolták többet a labdát, a mérkőzés 2/3-ban náluk volt a labda, mégis a vendégek akarata érvényesült, így megérdemelt győzelmet arattak. Már a 7. percben megszerezték a vezetést, Luis Alberto remek beadására érkezett Borges és egy nagyon szép fejes góllal vétette észre magát, 0-1! A Rayonak ekkor még sikerült egyenlítenie 20 minutummal később, egy visszavágott labdára csap le Embarba és a 100%-os ziccert higgadtan be is fejezi, 1-1! Azonban mindössze egy percig tarthatott az öröm, hiszen a hazai védők bénáztak egy sort, a labdára lecsap Luis Alberto és egy csel után 11 méterről a bal alsóba rúgja, 1-2! A második félidő egyetlen gólja a 61. percben érkezett, Mosquera ad óriási labdát Lucas Pereznek, a támadó pedig higgadtan értékesíti helyzetét és beállítja a végeredményt, 1-3! A 77. minutumban pedig Ebert még arról is gondoskodott, hogy a szurkolók időben elindulhassanak haza, reklamálásért megkapja második sárgáját, így mehetett zuhanyozni. A Deportivo tehát megérdemelt győzelmet arat, és egész jól kezdi a szezont, míg ez ellenfeléről korántsem mondható el.