Magyar Kupa: A 91. percben jutott tovább a Szeged

A Magyar Kupában egy párharc maradt csütörtökre, melyen az NB II-esek csatáját a Szeged nyerte az Ajka ellenében.

Magyar kupa

Szeged – Ajka 1:0 (0:0)
Gólszerző: Kovács (90+1.) ill.

Szeged: Molnár – Zelenyánszki, Tóth, Balogh (Berde 71.), Kovács, Szabó (Geiger a szünetben), Farkas, Oláh G., Veszelinov, Zabari, Oláh L. (Germán 84.)
Ajka: Jánosa – Zsirai, Kovács, Zámbó, Pesti, Pavlitszky, Nagy, Pál (Besztercei 68.), Sándor, Stieber, Olasz (Major 79.)

Két másodosztályú csapat találkozott Gyulán, ahol a szegediek a hazai találkozóikat rendezik. Érdekes mérkőzést játszottak, ugyanis az első félidőben a vendég ajkaiak több hatalmas ziccert kidolgoztak, de Molnár kapust rendre naggyá tették, akinek nem is volt szükség földöntúli bravúrok bemutatására, az ajkai támadók belepüfölték a labdát 8-10 méterekről senkitől sem zavartatva. A második játékrészben már inkább a mezőnyjáték dominált, és mikor már mindenki a hosszabbítást várta, a szegediek a saját térfelükről gyorsan elvégeztek egy szabadrúgást, mely után ketten vitték az egy szem vendégvédőre a játékszert, és értékesítették is ezt a “meccslabdát” Kovács révén. A 94. percben még kapott az Ajka egy szögletet, melyhez a kapus is felhúzódott, helyzet azonban nem alakult ki, így a Szeged lépett a 16 közé a Magyar Kupában.