La Liga: A Sevilla a Barca legyőzése után botlott

A Sevilla számára lehet nem tett jót a válogatott szünet, ugyanis elég gyengécske produkciót nyújtottak.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISION
8. FORDULÓ

Eibar – Sevilla 1-1 (1-0)
G: B. Baston (7′) ill. Gameiro (71′)

Az Eibar eddig jó szezont fut önmagához képest, ez viszont a Sevilláról nem mondható el. A vendégeknek nem jött jól most ez a válogatott szünet, ugyanis épp most lendültek formába, legutóbb a címvédő, ám ugyanakkor gyengélkedő Barcelonát fektették két vállra. A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, Berjon szabadrúgásara érkezett remek ütemben Baston, és megszerzi a vezetést az Eibar a 7. percben, 1-0! A Sevilla a 35. percig váratott magára, akkor Reyes tüzelt kapura, de Riesgo bravúrral hárítani tudott. A félidőre 1-0-val mehettek szusszanni egyet a csapatok.

A második félidőben sem szakították meg magukat a gárdák, Baston szerezhetett volna még egy gólt, azonban elvétette a kaput. A 71. percben Iborra tekeredett rá a labdára a jobb szélen, majd nagy nehezen középre gyötri, amire Gameiro csapott le és egyenlít, 1-1! Két perccel később Vitolo szerezhette volna meg a vezetést, de Riesgo kapus eszén nem tudott túl járni. A 77. percben Konoplyanka lövésénél is bravúrral hárít a hazaiak kapusa. A találkozó hátralévő részében pedig már egyik csapat sem okozott komolyabb gondot a másiknak, így 1-1 ponttal kellett megelégedniük.