Lazio: Célkeresztben a Barca védője!
Olasz lapértesülés szerint a Lazio együttese szeretné leigazolni a Barcelona védőjét, nevezetesen a rutinos Thomas Vermaelent. A fővárosi klub nem igazán tudta megoldani de Vrij pótlását, így a belga labdarúgóval erősítenék meg a hátsó alakzatukat.
A Corriere dello Sport információja szerint a Lazio szeretné leigazolni a Barcelona belga védőjét, azaz Thomas Vermaelent. A fővárosi klub hátsó alakzata nem túl stabil, ezért akarnák megkaparintani a rutinos labdarúgót.
Thomas Vermaelen első profi klubja az Ajax Amszterdam volt. A belga védő már 18 esztendősen bemutatkozhatott a holland együttes felnőtt csapatában. A 2004/2005-ös szezon során az RKC Waalwijk vette kölcsön, majd onnan visszatérve alapemberré vált a fővárosi csapatban. Végül minden frontot egybe véve 132 mérkőzésen kapott lehetőséget nevelő egyesületében. Ezután az Arsenalhoz került, ahol 5 szezont húzott le. Gyorsan az „ágyúsok” egyik legjobbja lett, viszont állandó sérülései miatt nem igazán tudott nagyot dobbantani, hiszen a 2010/2011-es kiírás során mindössze 5(!) összecsapáson tudott pályára lépni. A különböző kupasorozatokban 150 alkalommal kapott lehetőséget. Jelenlegi klubja, azaz a Barcelona 2014 nyarán csapott le rá. Sérülései a katalán klubnál sem akarnak semmisé válni, így csupán 9 tétmérkőzésen léphetett pályára.
Képforrása: fans.fcbarcelona.com
Németh Boldizsár