La Liga: Griezmann volt az Atleti biztosítéka – video

A Real Madrid után az Atletico is lejátszotta idei 20. meccsét a spanyol bajnokságban, mégpedig a Las Palmas vendégeként – mellettük az Espanyol is érdekelt volt a Getafe ellen.

Kép: Marca

Kép: Marca

Az első fordulóban már találkozott az Atleti és a Las Palmas, akkor egy tipikus Atletico meccs lett az eredmény: 1-0. Nem volt látványos a játék, nem erőltette meg magát nagyon az Atleti, de a győzelem meg lett. Ahogy az lenni szokott, kapott gól nélkül és kicsit szenvedősen. A képlet azóta sem változott. Az elmúlt hónapokban megszokhattuk, hogy csak nagyon ritkán találnak be a Simeone-fiúk kapujába – erre ezúttal sem volt sok esély. Meglepetésre viszont lehetőségekig eljutott a sárga mezes hazai csapat, amely akár be is találhatott volna – de nem tette. Nagyon mozgalmasan indult a meccs: az első 5 percben letámadott a vendég együttes és helyzeteik is voltak, ám a gól nem jött össze. A Las Palmas aztán átmenetileg átvette az irányítást: náluk volt többet a labda, még veszélyes lövéseik is voltak, de Oblak kapus nagyon magabiztos volt.

A madridiak eközben próbáltak visszarázódni és vezetéshez jutni, ami olykor egész jól ment nekik. A 17. percben aztán sikerült is megtörniük a gólcsendet: a balhátvéd Filipe Luis távoli bombájával már is a vendégeknél volt az előny, teljesen megérdemelten. Innentől valamilyen szinten adta magát a folytatás. Nem kellett törniük magukat Griezmannéknak, a Las Palmaszon volt a sor, hogy nyomás alá helyezzék ellenfelüket. Az első játékrész hátralévő perceiben ez nem igazán jött össze, ahogy a második félidőben sem igazán. Az Atletico pontosan annyit tett bele a játékba, amennyit muszáj volt – a sárgáknak kellett jönniük. Nem tudtak. Habár nagyon szerettek volna támadni a hazaiak, egyszerűen esélyük sem volt a matracosok ellen, akiknél pluszban még ott volt egy Antoine Griezmann is, aki a nyomatékot jelentette ezen az estén. Előbb a 68. percben iramodott meg felügyeletlenül és talált be, majd egy perccel a rendes játékidő vége előtt megismételte mindezt. A vége egy váratlanul gól gazdag 3-0 lett az Atletico Madrid javára, akik így visszaelőzik a Realt és továbbra is vezetik a táblázatot.

Las Palmas – Atletico Madrid 0-2
G.: Filipe Luis (17.), Griezmann (68., 89.)

A Getafe 5 meccs óta veretlen hazai pályán, míg az Espanyol 6 mérkőzés óta nem nyert idegenben. Elég egyértelműek voltak az előjelek a találkozót megelőzően és ezek alapján inkább a Getafénak állt a zászló. Megyeriék azért nem számítottak egyértelmű esélyesnek – kiegyenlített meccsre volt kilátás. A magyar kapus szokás szerint a padon foglalt helyet. A kezdés nem volt valami eseménydús. Lényegében az első 20 perc a vihar előtti csendnek felelt meg és a gólokat megelőző előjátékként lehetett rá tekinteni. A ráhangolódás után aztán megkezdődött a tánc: először Hernan Perez szerzett vezetést a 26. percben, majd jött a válasz.

Stratégiailag talán a legfontosabb fegyvertény az volt a Getafe részéről, hogy rögtön a kapott gól után ki tudtak egyenlíteni. Csak három perc telt el Perez és Pedro Leon találata között. A lendület azonban nem hagyott alább a folytatásban sem a Getafénál és nem álltak meg a fordításig sem: Sarabia góljával már 2-1-re vezetett a hazai együttes. A folytatás már nem volt ennyire látványos és jó. Az Espanyol fölényben játszott ugyan, de a kapuhoz nem sok közük volt. A hazaiak nagyon szívósak voltak és végül is ők akarták jobban ezt a sikert. Ez döntött. A lefújás előtt aztán született még egy találat, de a lényegen nem változtatott – Gomez gólja alakította ki a 3-1-es végeredményt, ami a Getafe sikerét jelentette. A hazaiak már a 10. helyen állnak a bajnokságban; míg az Espanyol a 14.

Getafe – Espanyol 3-1
G.: Perez (26.), Pedro Leon (29.), Sarabia (37.), Gomez (94.)