La Liga: Ötöt rúgott a Real – videóval

A La Liga 20. fordulójában a tabella harmadik helyén álló Real Madrid hazai pályán fogadta az utolsóelőtti Sporting Gijon csapatát. Ronaldóék magabiztos játékkal, szépségdíjas gólokat szerezve kiütötték ellenfelüket, és ezzel – ha csak ideiglenesen is –, de a tabella második helyére léptek elő.

12508840_10150966281739953_1978357031505122441_n

Real Madrid – Sporting Gijon 5-1 (5-0)
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabeu, játékvezető: A. Mallenco.
Gólszerzők: Bale (7.), Ronaldo (9., 18.), Benzema (12., 41.) ill. – Lopez (62.)
Sárga lap: Modric (57.) ill. Guerrero (49.)
Kiállítás:ill.

Real Madrid: Navas – Marcelo, Pepe, Varane, Carvajal – Isco (Rodriguez 60.), Kroos, Modric – Ronaldo, Benzema (Kovacic 65), Bale (Jese 45.), vezetőedző: Z. Zidane.

Sporting Gijon: Cuellar – Lora, Hernandez, Mere, Lopez Blanco – Alvarez (Ait-Atmane 61.), Cases, Jonathan, Halilovic (Ndi), Menendez – Guerrero (Sanabria 73.), vezetőedző: A. Abelardo.

A hazaiak hamar megszerezték a vezetést, a 7. percben Kroos szögletét követően Bale fejelt a kapuba. 1-0. Két perccel később a Gijon a saját térfelén veszített labdát, majd Benzema-Ronaldo volt a labda útja a portugál pedig 15 méterről hatalmas gólt lőtt. 2-0. Benzemának sem kellett sokat várnia az első góljára, a 12. percben Bale beadása után a francia ollózott Cuellar kapujába. 3-0. Kevesebb, mint negyedóra alatt tehát már három góllal vezettek a blancók. Azonban ezek után is tovább támadott Zidane csapata, és a 18. percben már Ronaldo megszerezte a második gólját is – a portugálnak ez volt a szezonbeli 16. találata. 4-0. A félidő előtt négy perccel kialakult az első 45 perc végeredménye, ezúttal is Benzema volt eredményes, a francia Isco remek passzát váltotta gólra. 5-0. A félidő egyetlen negatívuma a hazaiak számára Gareth Bale sérülése volt – a walesi az utolsó percben elhagyta a pályát és a szünet után sem tért vissza.

A második félidőben a hazaiak visszább vettek, így a 62. percben a Gijon megszerezte a becsületgólját. Egy kontratámadás után Jonathan adott be, majd ezt követően Lopez volt eredményes. 5-1. A 65. percben Zidane újra sérülés miatt volt kénytelen cserélni, Benzema rúgott össze James-szel, a francia pedig nem tudta folytatni a mérkőzést. A félidő további része viszonylag eseménytelen volt, a Real Madridnak volt érdeke, hogy több gólt szerezzen, a Gijon pedig örült, hogy megúszták 5 kapott góllal.