Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

Kínában nagyon megengedték a pénzcsapot

A téli átigazolási időszak legaktívabb bajnoksága 2016-ban nem a Premier League, nem a La Liga, és nem is a Bundesliga – hanem a kínai bajnokság első két osztálya, ahol az elmúlt hetekben közel 180 millió eurót költöttek játékosokra.

2592352 (1)

Az elmúlt néhány napban több Európa szinten is jegyzett játékos döntött úgy, hogy a pénzt az igen színvonalas kínai bajnokságot választja pályafutása következő állomásának: Ramires a Jiangsu Suning csapatában, Gervinho a Hebei China Fortune-ben, míg Guarin a Shanghai Greenland Shenhua együttesében fog a jövőben játszani. Mindhárom játékos európai topklubban játszott, és egyikük kora sem annyira előrehaladott, hogy feltétlenül a levezetést kellett volna választaniuk.

Többek között ennek a három transzfernek köszönhetően a Chinese Super League költötte a legtöbbet játékosszerződtetésre az idei átigazolási időszakban, 20 millió euróval megelőzve a Premier League-et és közel 80 millió euróval a Seria A-t. Azonban – talán – még ennél is meghökkentőbb adat, hogy a China League One – a kínai másodosztály – a lista negyedik helyén szerepel. Őt követi a Bundesliga, de a La Liga csak a hetedik, míg a Ligue 1 csak a tizenharmadik ebben az összevetésben.

Januárban az öt legtöbbet költő klub közül négy kínai, egyedül a Norwich City „idegen” a legjobb ötben. A kérdés csak az, hogy múló fellángolás a kínai futball ilyen szintű terjeszkedése, vagy arra kell számítsunk, hogy a következőkben az európai szinten meghatározó játékosok egy része – a magasabb fizetés érdekében – Kínába igazol.