Hatalmas pofonba szaladt bele a Stuttgart
A címvédő madridiak nagyon távol kerültek az első nyolctól…
Van helyettese csapaton belül
Elképesztő szezon és év van a játékos mögött
Az új szerződése 2028 nyaráig érvényes!
Egy évvel ezelőtt igazolt hozzájuk…
Ismét kiállították a magyar származású labdarúgót…
Előnyt szereztek a felcsúti fiatalok a visszavágóra…
Megbolondították a szaúdi milliárdok…?
A FociClub.hu vendégírója, a Magyarok a Barcában című négy részes minisorozat szerzője újabb írással jelentkezik. Ezúttal a futballtörténelem legvérmesebb, legjobb támadótrióira terelődik a figyelem. Szeretnénk kiemelni, hogy a lista teljesen szubjektív, mindenki ennek szellemében olvassa, az érdekes és informatív sorokat.
Zseniális csatártrió. Messi jobbról, Neymar balról indul, Suárez a center. Technikailag mindent tudnak, kreatívan hozzák egymást helyzetbe, önzetlenek. Suárez fantasztikusan érzi a kaput, igazi 9-es, de összjátékban is nagyon jó, akárcsak csatártársai. Külön külön is, de hárman együtt még inkább megállíthatatlanok. 2015-ben több gólt lőttek, mint az európai topcsapatok összes játékosa együtt(PSG, Real, City, Bayern)! Utolérhetetlen teljesítmény! Számukra ez nem csak munka, hanem élvezet!
Puskás – Kocsis – Hidegkuti (Aranycsapat 1950-56)
A válogatottban hármuk mérlege Puskás 84 gól/89 meccs, Kocsis 75 gól/68 meccs, Hidegkúti 39 gól/69 meccs. Az Aranycsapat a forradalmi, 4-2-4-es felállásban játszott. Ez azt jelentette, hogy Hidegkúti Bozsik mellől irányított, Kocsis és Puskás pedig előretolva játszott. Zakariás volt a negyedik védő. Ezt a szisztémát Bukovi Márton találta ki, és alkalmazta először az MTK (Bp. Bástya, Vörös Lobogó)-nál. Tőle vette át Sebes Gusztáv.
Garrincha – Pelé – Vava (Brazília VB 1958)
Az 1958 VB-n Pelé 6, Vava 5 gólt lőtt, Garrincha meg zseniálisan előkészített. Először nyertek dél-amerikaiként Európában. Ők már a 4-2-4 –es szisztémát játszották, amit Guttmann Béla vitt el a dél-amerikai országba. A VB győztes csapat összeállítása: Gilmar – D.Santos, Bellini, Orlando, N.Santos – Zito, Didi – Garricha, Vava, Pelé, Zagallo
Rivaldo – Ronaldinho – Ronaldo (Brazília VB 2002)
A brazil aranylabdás trió megállíthatatlan volt 2002-ben. 100%-os teljesítménnyel nyerték a világbajnokságot, 1970 után már másodszor. Ronaldo 8, Rivaldo 5 gólt lőtt 7 meccsen, Ronaldinho pedig zseniális szervező volt. Ronaldo a döntőben kétszer is bemattolta Oliver Kahnt, aki addig a német csapat húzóembere volt. Káprázatos csatárhármas!
Meazza – Piola – Ferrari (Olaszország VB 1938)
Vittorio Pozzo zseniális csapatot állított össze 1934-ben és 38-ban is, mindkétszer megnyerték a világbajnokságot. Abban a korban ők játszották a legkorszerűbben a WM rendszert, ahol Meazza és Ferrari támadó középpályások voltak, elöl pedig Piola, aki öt gólt lőtt négy mérkőzésen.
Valdano – Maradona – Burruchaga (Argentina VB 1986)
Maradona karrierjének csúcsa ez a VB. Emlékezetes az angoloknak lőtt gólja, amikor a félpályáról indulva mindenkit kicselezett. Két társa szintén életveszélyes támadó. 1990-ben a németek csak bírói segédlettel tudták őket legyőzni a döntőben. Két argentin kiállítás meg egy indokolatlannak tűnő tizenegyes a németek javára.
Kopa – Di Stefano – Puskás (Real Madrid 1958-60)
Óriási, szinte megismételhetetlen sorozat, BEK győzelmek 1956-60-ig sorozatban. Kopa 1956-tól, Puskás 1958-tól stabil tagja a triumvirátusnak. Az 1960-as, legendás BEK döntőn 7:3-ra verik az Eintracht Frankfurtot, Puskás 4 és Di Stefano 3 góljával. Kis elégtétel Puskásnak a németek ellen elveszített berni döntőért.
Law – Charlton – Best (Manchester United 1968)
Három aranylabdás játékos, BEK győztesek 1968-ban. Szobrot kaptak Manchesterben. Az angolok, a játék tanítómesterei világbajnokok lettek 1966-ban, Bobby Charlton vezérletével.
Rep – Cruyff – Keizer (Ajax Amsterdam 1971-73)
Az Ajax féle totális labdarúgás dominált a 70-es évek elején. Kovács István, majd utána Rinus Michels a Bukovi-Sebes vonalat vitte tovább. Cruyff minden idők egyik legjobbja. Keizer a másik zseni. Johny Rep a száguldó szélső.
Green – Nordahl – Liedholm (Svédország 1948, AC Milan 1950-59)
Nordahl 43 gólt lőtt 33 válogatott mérkőzésen, és 442 gólt 504 bajnoki mérkőzésen. 1948-ban olimpiai bajnokok lettek a svédek Londonban. Később ez a trió részese a Milan dicsőséges korszakának 1951-töl 1962-ig, amikor a csapat ötször is bajnok lesz. Gren 1951-ben, Nordahl 1951-ben és 55-ben, míg Liedholm 1957-ben és 59-ben is bajnok a Milannal. Liedholm volt az ész, Nordahl a befejező center, Gren az előkészítő.
Bican – Sindelar – Schall (Wundermanchaft 1930-34)
1930 és 34 között az osztrák Wundermanchaft 17 hazai mérkőzéséből mindössze kettőt veszített el. Joseph Bican több mint 20 éves pályafutása alatt 607 gólt lőtt 406 bajnoki mérkőzésen! Matthias (Matej) Sindelar zseniális center volt, a futball Mozartjának nevezték. Schall balösszekötőként nagyszerűen szolgálta ki társait.
Orth – Schaffer – Schlosser (MTK 1917-19)
Hatalmas pofonba szaladt bele a Stuttgart
A címvédő madridiak nagyon távol kerültek az első nyolctól…
Van helyettese csapaton belül
Elképesztő szezon és év van a játékos mögött
Az új szerződése 2028 nyaráig érvényes!
Egy évvel ezelőtt igazolt hozzájuk…
Ismét kiállították a magyar származású labdarúgót…
Előnyt szereztek a felcsúti fiatalok a visszavágóra…
Megbolondították a szaúdi milliárdok…?
A harmadik csapatot irányíthatja az országban…
“Kapitányként teljessé vált az életem!”
Az egyik fő okozója a történteknek Roberto Carlos…
Akár még ebben a naptári évben pályára léphet!
Az Aranycsapat legendájának születése századik évfordulója előtt tisztelegnek…
Pep Guardiola csapata soha nem látott nyeretlenségi szériájáról…
A Liverpool új menedzsere izgatottan várja a ma esti rangadót…
Egy évvel ezelőtt nevezték ki…
Ha szerda, akkor természetesen főszerepben a Bajnokok Ligája…
Visszatér a nevelőegyesületéhez…
A portugál csapat kapitány elfogadhatatlannak tartja a tegnapi eredményt…
Századik góljával Lionel Messi és Cristiano Ronaldo nyomdokaiba lépett…
Az olasz szakember a ma esti összecsapás előtt állt a sajtó rendelkezésére…
A klubok nemzetközi szervezete ülésezik Magyarországon…