BL: Könnyed Wolfsburg siker – Videóval

A Bundesligában botladozó Wolfsburg továbbra is szárnyal a Bl-ben, hiszen úgy győzte le idegenben 3-2-re a Gent együttesét, hogy Draxlerék már 3-0-ra is vezettek a 80. percig. A sérülések álltak tizedelt németek gyakorlatilag így is jó helyzetből várhatják a hazai visszavágót!

julian-draxler750

KAA Gent – VfL Wolfsburg 2-3 (0-1)
Helyszín: Gent, Ghelamco Arena, 19 978 néző, Vezette: Svein Moen (norvég)
Gólszerző: Kums (60.), Coulibaly (89.) ill. Draxler (44., 54.), Kruse (60.)
Sárga lap: Kums (59.) ill. Luiz Gustavo (47.), Vierinha (48.)

KAA Gent: Sels – Nielsen, Mitrovic, Asare – Foket, Milicevic (Hassan Saief 61.), Neto, Kums, Dajaegere – Depoitre (Coulibaly 80.), Simon (Matton 60.), Vezetőedző: Hein Vanhaezebrouck

VfL Wolfsburg: Casteels – Jung (Schürrle 45+1.), Dante, Knoche, Rodriguez – Trasch, Luiz Gustavo – Vierinha (Schafer 80.), Arnold, Draxler – Kruse (Putaro 92.), Vezetőedző: Dieter Hecking

A tegnapi Benfica-Zenit mérkőzéshez hasonlóan ma este is akadt egy olyan párosítás melyben két szerényebb képességű csapat találkozott egymással. Nehéz is volt megtippelni előzetesen az esélyeket, főleg, hogy a vendégek tele vannak sérültekkel. Ráadásul meghatározó játékosok nem állnak Dieter Hecking rendelkezésére. Naldo eltiltás, Dost és Benaglio sérülés miatt hiányzik. De hiányzik még Guilavogui és Bendtner. Ráadásul a németek a Bundesligában is csak a középmezőnyben állnak. Ezzel szemben a belgák másodikok hazájuk pontvadászatában, míg komoly hiányzójuk sincs erre a mérkőzésre.

Hamar egymásnak ugrottak a csapatok, hiszen már az első percben vezetéshez juthatott volna a Wolfsburg Trasch révén. Az első helyzet gyakorlatilag megalapozta a következő tíz perc eseményeit, hiszen ez időszak alatt végig a Wolfsburg tartotta nyomás alatt a hazaiak kapuját. A Gent első helyzetecskéje ezen időszak után jött el. Bár Foket 15 méterről eleresztett kísérlete elkerülte a kaput. A játékrész közepén a hazaiak megpróbáltak kezdeményezőbben fellépni. Egyértelműen átakarták venni a játék irányítását, de a félidő végére szép lassan ismét a Wolfsburg vette kezébe a történéseket. Egy perccel a rendestjátékidő vége előtt sikerült is előnybe kerülnie a vendégeknek.  Julian Draxler egy remek csellel lerázta magáról Foket-t az oldalvonal mellett, majd Vieirinhával kényszerítőzött, végül tizennégy méterről a bal alsó sarokba passzolta a labdát. (0-1) Tehát a Wolfsburg szemszögéből oly fontos idegenbeli gól megvan. A gól után Depoitre egyenlíthetett volna, de Jung önfeláldozó módon, becsúszva szögletre mentett. Az eset után azonban Jung a földön maradt, így Heckingnek még a szünet előtt cserélnie kellett: a pályára a világbajnok André Schürrle érkezett, majd Moen játékvezető le is fújta az első 45 percet.

A második félidő ugyanúgy kezdődött mint az első: Az első játékrész végén csereként beállt Schürrle fél perc után próbálkozott egy lövéssel, de tizenhét méterről a kapu fölé bombázott, majd két gyors sárgával már ezen a fronton is előnyhöz jutottak a vendégek. Szép lassan kezdett ismét feléledni a Gent, helyzeteiket a vendégek apróbb szabálytalanságokkal próbálták lassítani, és amikor úgy nézett ki, hogy a Gent visszajöhet a mérkőzésbe, akkor jött a belgák számára a hideg zuhany! A harmatgyenge védekezésnek (jobban mondva nem védekezésnek, hanem hátul eladott labdának) köszönhetően Julian Draxler került helyzetbe és nem is hibázott, kihasználta az adódó lehetőséget és átemelte a labdát az érkező Sels kapus felett. (0-2) A német középpályás újabb góljával úgy néz ki eldőlt minden. Nem kellett sokat várni az újabb gólra. Hat perccel később Kruse is beköszönt. Egy szabadrúgást végzett el gyorsan a Wolfsburg, a védők ezúttal sem voltak a helyzet magaslatán, így Christian Trasch zavartalanul ívelte be a labdát a kapu elé, ahol Max Kruse érkezett, aki lecsapott a labdára és azt ellövi a kapu jobb oldalába. (0-3) A gól után két perccel Kruse majdnem duplázni tudott, de kísérlete a kapufát találta telibe, majd egy perccel később a túloldalon Kums is eltalálta a lécet. Ezt követően ahogy ilyenkor lenni szokott visszább vett az iramon a vendég együttes, melynek két hazai szépítő találat lett az eredménye. Remek egyéni akcióját szép lövéssel fejezte be Sven Kums a kapu előterében. A labda a jobb alsó sarokban kötött ki a hazaiak első számú gólfelelősének gyönyörű cselsorozata után. (1-3) Majd egy perccel a rendestjátékidő vége előtt Kenneth Hassan Saief küld szép magas labdát csapattársa irányába, Kalifa Coulibaly-nak csak a fejét kellett beletennie és közelről fejelte a labdát Koen Casteels kapus mellett a kapu bal oldalába. A mali játékos találatával ezzel az állás 2-3. A gól után három perc ráadást jelzett a tartalékjátékvezető, de a hosszabbításban már újabb találat nem született. Így kényelmesnek mondható előnyből várja a hazai visszavágót a VfL Wolfsburg. Tehát úgy néz ki a tündérmese ezúttal a belgáknak ért véget…

Visszavágó: Március 8-án lesz 20 óra 45 percces kezdettel Wolfsburgban.