EL: Schalke iksz és római döntetlen Isztambulban – videóval

Feléledt téli álmából a második számú kupasorozat az Európa Liga alias ”mini Bajnokok Ligája”. Már a 32 között remek párosításokra került sor.

12733986_10153542358754037_1703877332677790627_n

Sachtar Doneck – Schalke 04 0-0
Helyszín
: Arena Lviv (Lviv) Vezette: Göcek (török)
Sárga lap: Srna (65.), Gladkyj (84.) Kucher (80.) ill. Sane (78.)
Kiállítva: Kucher (Sachtar)

Sachtar Doneck: Pyatov – Ismaily, Rakitsky, Kucher, Srna – Taison (Alves da Silva 80.), Stepanenko, Malyshev (Krvytsov 90.), Marlos (Wellington 74.) – Kovalenko – Gladkyj Vezetőedző: Lucescu

Schalke 04: Fahrmann – Caicara, Kolasinac, Neustadter, Matip – Sané (Sam 87.), Belhanda (Huntelaar 88.), Geis, Choupo – Moting –  Goretzka, Meyer (Schopf 81.) Vezetőedző: Breitenreiter

A két csapat nem először találkozik egymással a legjobb 32 között. 2005-ben szintén a legjobb 32 között csaptak össze a felek. Akkor még az Európa Liga elődjében az UEFA kupában találkozott egymással a két csapat 2005-ben. Az ukránok továbbjutását hozta az akkori párharc. Hazai pályán a Sachtar 1:1-es döntetlent játszott és idegenben sikerült győzniük a Schalke otthonában 1:0-ra. A találkozón remek hangulat fogadta a csapatokat. Az első komoly lehetőségra 15. percig kellett várni. Ekkor a Schalke új téli szerzeménye Younes Belhanda lőtt kapura, azonban az egyik védő az utolsó pillanatban menteni tudott. A találkozó további részében érezni lehetett, egyik csapat sem szeretne vereséget szenvedni taktikus játék folyt a pályán kevés helyzettel. Az első félidő legnagyobb helyzete a 38. percben egy szögletet követően Neustadtert fejelhetett kapura, a kapus azonban óriási bravúrral hárítani tudott. Az első félidő kevés helyzetet hozott, a kaput eltaláló lövések arány is mindössze 1:2 volt a vendégek javára. A második játékrész is vendég helyzetekkel indult. A 49. percben Leroy Sané kerüt közel a gólszerzéshez, de fejese a kapu bal oldala mellé szállt. A 62. percben ismét a Schalke került helyzetbe ismét Belhanda puskázott el egy nagy helyzetet, a kapu közepébe tartó lövést könnyedén hárította a kapus. A 74. percben ismét a hazaiak kapusának kellett bravúrt bemuatnia Belhanda lövésénél, a jobb felső sarokba tartó lövést védte bravúrral. A 87. percben második sárga lapja után megkapta a pirosat is Kucher így idő előtt mehetett zuhanyozni. Ezzel a gólnélküli döntetlennel talán az ukránok lehetnek elégedettebbek ugyanis a Schalke nem szerzett idegenbeli gólt. A visszavágót jövőhéten rendezik a Schalke otthonában.

Galatasaray – Lazio 1-1 (1-1)