A Wolfsburg sem tudta megverni a Mainzot

A Bundesliga 29.fordulójának szombat esti mérkőzésén, a Wolfsburg hazai pályán fogadta a Mainz együttesét. A farkasok hétközben óriási bravúrt hajtottak végre a BL-ben, hogy megverték a Real Madridot.

12987012_939944872789569_1825232618268022437_n

Wolfsburg –  Mainz  1:1 (0:0)
Helyszín: Volkswagen Arena, Wolfsburg, Vezette: Perl
Gólszerzők: Schürrle (53.), ill. Sampeiro (66.),
Sárga lap: Naldo (27.), Bruno Henrique (84.), Dante (86.) ill. Latza (3.), Clemens (72.)
Kiállítva: Dante (91.)

Wolfsburg: Casteels – Trasch, Dante, Naldo, Schafer – Luiz Gustavo, Guilavogui, Arnold – Bruno Henrique, Dost, Schürrle  Vezetőedző: Dieter Hecking

Mainz: Karius –  Brosinski, Balogun, Bell, Donati –  Baumgartlinger, Latza – Clemens, Malli, De Blasis (Sampeiro 61.) – Cordoba Vezetőedző: Schmidt

A Bajnokok Ligájában aratott fantasztikus győzelmével készülhetett a Wolfsburg a Mainz ellen. A találkozót kissé álmosan kezdte a hazai gárda. A találkozó első helyzete a 11. percben Bruno Henrique előtt adódott, azonban lövése elkerülte a kapu bal oldalát.  A 13. percben a vendégek is lövéssel próbálkoztak De Blasis révén, de fölé szállt lövése. A 17. percben Cordoba nagy lehetőséget hagyott ki, lövését Casteels nagy bravúrral hárította. A 24. percben ismét Cordoba került ismét helyzetbe, de ezúttal sem tudta a hálóba helyezni a játékszer, ismét Casteels hárított. A 29. percben a másik kapusnak is Kariusnak is védeni kellett Arnold próbálkozását. Az elsőt félórát követően meglepetésre a Mainz játszott jobban, a hazaiak kevés lehetőséget dolgoztak ki. A Wolfsburg lendületes támadásokat próbált vezetni, nem sok sikerrel. A 33. percben azonban megszerezhette volna a vezetést a Wolfsburg, Schürrle lövését azonban védte Karius. Fordulást követően Henrique passzát követően Schürrle megszerezte a vezetést a 53. percben a hazai gárdának. A 61. percben Malli óriási ziccert puskázott el négy méterről, Casteels emberfelettit védett. A 66. percben azonban a belga kapus sem tudta megmenteni a hazai csapatot a góltól, a csereként beálló Sampeiro talált a kapuba. A hazaiak játékán az utolsó negyedórán mutatkozott meg a Real Madrid elleni mérkőzés fáradtsága. A 85. percben megszerezhette volna a vezetést a vendégeknek Sampeiro, de ismét Casteels volt a végállomás. A hazaiak sokat köszönhetnek a belga kapusnak, hogy még 1:1 áll az eredményjelzőn, fantasztikus védéseket mutat be a hálóőr. A 91. percben Dante felesleges szabálytalanságával megkapta második sárga lapját, ezzel mehetett is zuhanyozni.

Kép forrása: Wolfsburg hivatalos oldala