EL: Gólzáporos Villareal győzelem – VIDEÓ

Ma este rendezték az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóját. Az első mérkőzésen a Sparta Praha kikapott idegenben a Villarealtól, azonban az idegenben lőtt gól ma még sokat érhet. A Prágának elég lenne akár csak egygólos győzelmet aratnia, már akkor is továbbjutna. A Villareal ezzel szemben könnyebb helyzetben van, mivel akár a döntetlen is elég a következő körhöz.

13012754_1131611696906055_5333821812454665595_n

Sparta Praha – Villareal 2:4 (0:3)
Helyszín: Generali Arena, Prága; Vezette: Atkinson
Gólszerzők: Dockal (65.), Krejci (71.) ill. Bakambu (5. 49.), Castillejo (43.), Bruno (46.)
Sárga lap: Krejci (27.), Frydek (41.), Julis (61.), Kovac (63.), Konate (77.), Lafata (91.) ill. Soldado (35.), Castillejo (78.)
Kiállítva: – ill. –

Sparta Praha: Bicik – Frydek, Kovac, Marecek, Konate – Krejci, Dockal, Matejovsky, Fatal – Julis, Lafata Vezetőedző: Scasny

Villareal: Areola – Mario Gaspar (Costa 57.), Bailly, Ruiz, Rukavina – Suarez (Baptistao 66.), Trigueros (dos Santos 61.), Bruno, Castillejo – Soldado, Bakambu Vezetőedző: Marcelino

Az 5. percben jutott előnyhöz a Villareal. Trigueros adott gólpasszt Bakambunak, aki a tizenhatosról bevágta az alsó sarokba a labdát. A 16. percben egyenlíthetett volna a Prága, de Dockal labdája messze a kapu mellé száll. A csehek középpályása ezután még kétszer próbálkozhatott, azonban nem sikerült túljárni a Villareal hálóőrének az eszén. A 40. percben Krejci egyenlíthetett volna, de labdája elszállt a kapufa mellett. A 43. percben Castillejo a kapu jobb sarkába lőtte a labdát, ezzel megduplázta a vendégek előnyét. A 46. percben eldőlni látszott már a továbbjutást sorsa. Egy szögletet követően a labda Bruno fejét találta meg, aki értékesítette a felkínált lehetőséget.

A második játékrészben sem állt meg a Sárga Tengeralattjáró. A 49. percben Suarez adott jó labdát a tizenhatoson belülre Bakambunak, lövésébe a kapus bele sem tudott érni, ezzel már 0:4 az állás. Az 52. percben Lafata szépíthetett volna, de fejese a kapu fölött szállt el. A 65. percben összejött a szépítés és a gól Dockal számára. A sok kihagyott helyzet után most túl tudott járni a kapus eszén és a hálóba juttatni a labdát. A gólgyártás ezután sem állt meg. Krejci a 71. percben mattolta Areolát. A mérkőzés hátralévő részében már nem született találat. Gólzáporos mérkőzésen jutott tovább a Villareal, A 18000 néző közül a vendégek örülhettek a hármas sípszó után.

kép: Europe League Facebook