Nem tudták kihasználni az Atlético Madrid botlását!
Hatpontos találkozót nyertek meg a nápolyiak…
Ismét 6 pont az “Ágyúsok” lemaradása az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Liverpool mögött!
Sorozatban 8. sikerét aratta a bajnokságban Xabi Alonso csapata!
Megérdemelten tartotta otthon a három pontot Thiago Motta együttese
Párizsba igazolt a Napoli sztárja, az Aston Villa a spanyol másodosztályból igazolna
A nagyot küzdő Leganés alaposan feladta a leckét a listavezetőnek…
Szoboszlai Dominik már nem volt a pályán, amikor az uruguayi csatár duplázni tudott…
Ahogy az szezon végén szokás, sokan összeállítják a saját álomcsapatukat. Mindenhol vannak kisebb-nagyobb meglepetések, mindegyik érdekes valamiért. Ezúttal a Sky Sports szakértője, Guillem Balague állította össze a szerinte legütősebb tizenegyet a La Liga idei szezonjából. Az úriembertől idéztünk már néhány cikket korábban, érdemes odafigyelni a véleményére.
Jan Oblak (Atletico Madrid)
Nem kevesebb, mint 23 kapott gól nélküli meccsel, Oblak utcahosszal a legjobb kapus idén. Az Atletico 37 bajnokin 18 gólt kapott, és ez nem kis mértékben a 23 éves szlovén portás érdeme – sikerült betöltenie a Thibaut Courtois távozása után keletkezett űrt. Ha az Atletico megnyeri a Bajnokok Ligáját, akkor az elődöntőben hárított Müller-tizenegyese a sorozat egyik kulcsmomentuma lehet majd.
Mario Gaspar (Villarreal)
A Villarreal egyik topjátékosa, Mario Gaspar a klub egyik saját gyártmánya. A sárgák hihetetlen akadémiáján nevelkedett és világéletében a Villarreal játékosa volt. Feldolgozta magát az ifiktől a felnőtt csapathoz, ahol mára már 170-szer lépett pályára. Egy kemény védő, aki egyben villámgyors az ellentámadásoknál is – nem is csoda, hogy Vicente del Bosque is felfigyelt rá. A 24 éves védő novemberben Anglia ellen bemutatkozhatott a spanyol nemzeti csapatban és valószínűleg velük tart majd a közelgő Európa-bajnokságra is.
Diego Godin (Atletico Madrid)
Oblak mellett Diego Godin is egyike azoknak a tényezőknek, amiknek köszönhetően az Atletico idén ismét közel került a bajnoki cím elhódításához – három éven belül már másodszor, ahogy a BL-ben is hasonlóan menetelnek. Jelenleg, véleményem szerint ő a világ legjobb védője. Hátvédek általában nem kapnak Aranylabdát, de hogy mégis mi módon nem került még be soha a FIFA Év Csapatába az atleticós évei alatt, az egyike a futballtörténelem legnagyobb rejtélyeinek. Kemény, nem ismer megalkuvást és mindig tettre kész. Ő az az ember, akit mindenki szeretne maga mellett tudni.
Pepe (Real Madrid)
Nem mindenki kedvence, de úgy tűnik Pepe sokak által vitatott, de mindenképpen színes karrierje elérkezett a lényegi részhez. Az idén mutatott formája a Real Madrid védelmének szívében megerősíti azt, hogy ő még mindig a világ legjobb védői közé tartozik. Ő egy megosztó figura a Real gépezetében, amely a végén még akár a bajnoki címet is megszerezheti és történelme 11. európai kupagyőzelmére hajt.
Marcelo (Real Madrid)
Hivatalosan baloldali védő, közben pedig nem éppen a világ legjobb balhátvédje. Sokkal inkább a Real Madrid egyik legnagyobb fegyvere a villámgyors felfutásaival a bal szélen. Sokkal inkább szélső ő már, mint védő. Habár még mindig csak 27 éves, olyan, mintha már egy örökkévalóság óta ott lenne már a csapatban – 2007 januárjában érkezett, mindössze 18 évesen.
Andres Iniesta (Barcelona)
Talán az egyik legnépszerűbb játékos a spanyol futball történetében, meg az egész világon. Akár a jó bor, Adres Iniesta úgy lesz sokkal jobb és érettebb. Idén kicsit takarékosabban használták Barcelonában a mozgékony középpályást, de cserébe emiatt a legjobbat is hozták ki belőle. Úgy tűnik del Bosque viszi majd magával az Európa-bajnokságra, ami az utolsó nagy tornája lehet majd. Ez lesz a búcsúja a legjobb játékosnak Xavi mellett, akik soha nem nyertek Aranylabdát.
Bruno Soriano (Villarreal)
Igen, egy újabb Villarreal-akadémista. Ha Bruno Soriano nem spanyol lenne, akkor bármelyik más ország válogatottjában automatikusan járna neki a meghívó. Artanában született, néhány kilométerre Villarrealtól, ahol hamar a klub legendái közé küzdötte fel magát. Számos nagy kérője akadt már az elmúlt években – nem kisebb, mint mondjuk a Valencia -, ám ő hűséges maradt és ez az idei Bajnokok Ligája-indulást érő hely egy ajándék lehet számára ezért.
Antoine Griezmann (Atletico Madrid)
Antoine Griezmann mindig is egy nagy ígéret volt a Real Sociedadnál, de Diego Simeone irányítása alatt új szintre lépett az Atetico Madridnál. Ő tud lenni az a játékos, aki egy szoros meccsen a különbséget jelentheti két csapat között – nem csak a BL-döntőben, hanem akár a közelgő Eb-n is.
Lionel Messi (Barcelona)
Nehéz bármi olyat írni Messiről, amit már korábban nem tett meg helyettem valaki. A kis rosariói géniusz idén jóval hátrébb kapott szerepet, de az eredmény még mindig elképesztő, amit produkál. Sokkal inkább volt kreatív szervező, mint sem csatár, de ennek ellenére összeszedett 26 gólt a bajnokságban, plusz Suarezzel karöltve nekik van a legtöbb (16) gólpasszuk is. Sokak szemében – ahogy szerintem is – ő a valaha élt legjobb játékos.
Luis Suarez (Barcelona)
Idei gólfesztiváljának köszönhetően szinte biztosan kijelenthető, hogy Cristiano Ronaldót megelőzve idén ő kapja majd a nagyra becsült Pichichi-díjat, amit a spanyol bajnokság gólkirályának ítélnek oda. 37 góljával könnyű lenne őt elkönyvelni, mint egy egyszerű csatárt, de ő mégis jóval több ennél. Messivel 16 gólpassznál járnak, ami bizony a legjobb szám a ligában – megérdemelt helye van az MSN-ben, a Barca mágikus triójában.
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Ez a változás éve volt CR számára, ugyanis játékstílusát a folyamatosan romló fizikális, testi adottságaihoz kellett igazítania. Talán már nincs meg neki az a félelmetes sebessége, mint régen, amivel karrierje során a világ legjobb védőit is rettegésben tudta tartani, de ettől függetlenül a váltás sikeres volt. Idén megerősítette státuszát, mint a világ legjobb befejezője, nálam pedig minden idők legjobbja ebben a tekintetben. Hogy hol folytatja jövőre, az még mindig kérdéses – sok múlik a BL-finálé végkimenetelén. Egy nagy, jövedelmező ajánlat viszont utána még beleférne – ezt senki sem sajnálhatná tőle.
Az év edzője: Marcelino (Villarreal)
Egy olyan ember, aki a Villarrealnál kezdte el edzői pályafutását 2013 januárjában és első meccsén 5-0-ás vereségbe szaladt bele a Real Madrid tartalékjaival szemben – a kezdethez képest a fejlődés egészen hihetetlen. Öt hónappal később a Sárga Tengeralattjáró már a mezőny elejében volt, majd visszajutásuk után egyből el tudtak érni egy Európa-ligás helyezést. Habár most a Liverpool elleni zakóval lecsúsztak az EL-döntőről, Marcelinóék nyugodtan gondolhatják azt, hogy ők már így is eleget tettek. Kvalifikálták magukat a Bajnokok Ligája selejtezőjébe, plusz az asztúriai tréner irányításával még sosem végzett a Villarreal a hatodik helynél hátrébb a bajnokságban.
Nem tudták kihasználni az Atlético Madrid botlását!
Hatpontos találkozót nyertek meg a nápolyiak…
Ismét 6 pont az “Ágyúsok” lemaradása az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Liverpool mögött!
Sorozatban 8. sikerét aratta a bajnokságban Xabi Alonso csapata!
Megérdemelten tartotta otthon a három pontot Thiago Motta együttese
Párizsba igazolt a Napoli sztárja, az Aston Villa a spanyol másodosztályból igazolna
A nagyot küzdő Leganés alaposan feladta a leckét a listavezetőnek…
Szoboszlai Dominik már nem volt a pályán, amikor az uruguayi csatár duplázni tudott…
Boadu a második félidőben 13 perc alatt háromszor vette be Gulácsi kapuját!
Törökországban kapott munkát
Ez volt a magyar játékos második találata a Premier League-ben
Andoni Iraola csapata feljött a 6. helyre a tabellán!
Annak idején Európában is szerepelt…
Visszatért szülőhazájába…
Hoppon maradhat a Real Madrid?
Unai Emery szerint ő illik a legjobban a védelmébe
Patinás francia csapatnál játszott…
Harmadik döntetlenjét játszotta a veretlen éllovas…
A párizsi klub 2029 nyaráig kötött vele szerződést!
A klubtörténelem kikerülhetetlen alakja 84 éves volt…