Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
Az idei centenáriumi Copa América először lesz hivatalosan is az egész amerikai kontinens tornája, melyen a dél-amerikai válogatottak mellett egy kvalifikáció után Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi-térség legjobbjai is ott lesznek. Mivel azonban a Conmebol égisze alá tíz ország tartozik, és tíz csapatnak igencsak nehézkes egy tornát rendezni (még ha volt is rá példa), így 1993-tól két meghívott válogatottal kiegészítve rendezik meg a Copa Américát. Ezek közül az egyik mindig a latin-amerikai futball élvonalába tartozó Mexikó volt, míg a másik „vendégcsapat” igen széles körben változott tornáról tornára.
– Így született a Copa America
– Copa America: Brazília fénykora
– Copa America: A brazil hegemónia megtörése
– Copa America: Ez történt tavaly
Aligha meglepetés, hogy a meghívott részvevők közül Mexikó volt a legeredményesebb. Az (El) Tri már rögtön első fellépésén egészen a döntőig menetelt, majd a két évvel későbbi torna ugyan nem sikerült ilyen jól, ezután újabb fényes korszak következett. A ’97-es és a ’99-es kiírásban főként a szőke fürtjeiről elhíresült Luis Hernández góljaival egyaránt bronzérmet szereztek a közép-amerikaiak, majd 2001-ben inkább remek védekezésüknek köszönhetően ismét a döntőig jutottak, ahol aztán a rendező Kolumbiával szemben alulmaradtak. A 2007-es venezuelai Copán már Nery Castillo volt a gólvágó, a csoportkörben a hazai Brazíliát is sikerült két vállra fektetni, az elődöntőben azonban a már Messivel felálló Argentína túl nagy falatnak bizonyult, de Uruguay legyőzésével a bronz itt is meg lett. Az elmúlt két tornán viszont rendre csalódást okozott Mexikó és minden korábbi szerepléssel ellentétben már a csoportkörben búcsúzni kényszerült, ráadásul mind a hat meccsét elveszítve. Az is igaz persze, hogy mindkét alkalommal a szinte egyidőben rendezett Arany-kupa élvezett előnyt az ország számára, ez azonban idén már nem lehet akadály.
Kezdetben az idei rendező, Egyesült Államok is a résztvevők közt volt és az első gyengébb szereplés után 1997-ben épp Mexikó kiverésével az elődöntőig is jutott. Azóta viszont egyetlen egyszer, 2007-ben szerepeltek a „gringók” a Copa Américán, akkor se túl sok sikerrel. A helyüket inkább Costa Rica vette át, mely nagyjából minden második alkalommal tett tiszteletét a tornán. 1997-ben nem sikerült meccset sem nyerniük a Ticóknak, ám 2001-ben és 2004-ben továbbjutottak a negyeddöntőbe, bár a legutóbbi részvételük alkalmával 2011-ben ez már nem jött össze. Az eddig említettek mellett egy-egy fellépése volt 1999-ben Japánnak és tavaly Jamaikának, ám a csoportkört nekik sem sikerült túlélniük.
Nem úgy az idei torna „nagy” hiányzójának, a kvalifikációt az Arany-kupán meglepetésre elbukó Hondurasnak, mely így továbbra is 2001-es nagy menetelését tarthatja számon egyetlen Copa América kalandjaként. Akkor a házigazdának kijelölt Kolumbiában felélénkülő gerillaharcok miatt Argentína az utolsó pillanatban visszalépett a tornától, a helyükre pedig alig pár órával az első meccsük megkezdése előtt érkezett egy „szedett-vedett” hondurasi válogatott a helyszínre. Az első találkozón ki is kaptak a szintén beugró Costa Ricától, ezután azonban elképesztő sorozatba kezdtek Ramon Maradiaga tanítványai. Először a később az MLS-ben is megforduló Amado Guevara duplájával megverték Bolíviát, majd szintén Guevara találatával 1-0-ra legyőzték Uruguay-t is és ezzel továbbléptek a csoportból. Az igazi szenzáció pedig még csak ezután következett, ugyanis Saul Martinez duplájával az egy évvel később világbajnokságot nyerő Scolari-féle brazil válogatottat is kiütötték a negyeddöntőben, és bár a hazaiakkal szemben nem sikerült a fináléba jutni, a bronzérmet végül kiharcolták Suazóék, miután újra legyőzték Uruguay-t, ezúttal egy 2-2-es döntetlent követő büntetőkkel.
Az eddig felsoroltakhoz idén a torna történetében először csatlakozhat majd Panama és a kvalifikációt nagy meglepetésre kiharcoló Haiti is, ezzel pedig 18-ra bővül a Copa Américán tiszteletüket tevő válogatottak száma.
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…
A törökökkel találkozik a magyar válogatott tavasszal…
Egy mesterhármas csodálatos megkoronázása…
A Tottenham vezetőedzője is szerepet kapott…
Az Európa-bajnokságról is lemaradt súlyos sérülése miatt…
Az alapszakasz megnyerése után a rájátszás első körében búcsúztak…