Visszavonult a Liverpool korábbi játékosa!
Twitter oldalán jelentette be visszavonulását a Liverpool egykori labdarúgója, aki karrierje során rengeteg komolyabb sérülést szedett össze. Ez a játékos nem más, mint Daniel Agger.
Bejelentette visszavonulását a 31 esztendős dán kiválóság, Daniel Agger, aki a Liverpool színeiben szerzett magának komoly hírnevet. A „vörösöknél” 8 évet húzott le, ahol többnyire kihagyhatatlannak számított, ha éppen nem volt sérült.
„Köszönöm a támogatást. A fantasztikus tapasztalatokat. Szomorú, de ez a helyes döntés, hogy most abba hagyom. Büszke vagyok a karrieremre.”
Daniel Agger a Brondby színeiben vált profi játékossá, majd innen igazolt a Liverpoolhoz. Az angol együttes 2006 januárjában kaparintotta meg a dán hátvédet, akiért közel 10 millió eurót pengettek ki. Az első komolyabb sérüléséig nem kellett sokat várni, hiszen a 2007/2008-as idényben mindössze 5 bajnokin volt bevethető állapotban, majd három évvel később szintén kénytelen volt kihagyni a szezon nagy részét. A „vörösök” színeiben 232 tétmérkőzésen lépett pályára. Az elmúlt két esztendőt a Brondby színeiben töltötte, ahol 48 találkozón kapott lehetőséget. A dán válogatottban 2005-ben debütálhatott, a nemzeti csapatban 75 összecsapáson léphetett pályára. A 2007-es, majd a 2012-es esztendőben a legjobb futballistának választották meg hazájában.
Németh Boldizsár