Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Wales győzelmével megkezdődött már a küzdelem a B-csoportban is, most pedig Anglián volt a sor, hogy bizonyítson Oroszország ellen.
Sokan kételkedni kezdtek, amikor meglátták a kezdőcsapatokat: Alli, Dier, Rose, Walker… Lehet, hogy az orosz válogatott esélyesebb, mint azt korábban gondoltuk volna? Nos, a bordó mezesek semmivel nem játszottak jobban, mint riválisaik. Az lehet, hogy sok rendkívül fiatal játékos kapott helyet az angoloknál, de a túloldalon meg épp az idősekből volt túl sok – egyetlen 25 éven aluli játékos kapott helyet az orosz válogatottban, ami nem sok jót sejtet a két év múlva esedékes orosz világbajnokság előtt. De a mi a mérkőzést illeti: hajtás az volt. A színvonallal eddig sem volt baj egyik meccsen sem, ám az itteni iram talán a legnagyobb volt. Az első percekben talán túl nagy is – annyira siettek és kapkodtak a játékosok, hogy nem nagyon tudott kialakulni szervezett játék. A kedélyek csillapodása után aztán Anglia magához ragadta az irányítást és elkezdődhetett az igazi futball. Meglepetésre talán épp a fiatalok nyújtották a legjobb teljesítményeket: Walker zseniális volt a védelem jobb oldalán, de például Alli is mutatott szép dolgokat mint támadásban, mint védekezésben.
Ahogy azt a meccs előtt jósolták, a gyorsaság lehet a döntő faktor – erre játszott Raheem Sterling is, aki a baloldalon rendszeresen indított futóversenyeket Rose segítségével, de a rutinos orosz védők mindig jól helyezkedtek és megúszták ezeket a lehetőségeket. Igazából a jó helyezkedésük többször is megóvta őket a góltól – sokszor csak az utolsó pillanatban tudtak odaérni az angol támadókhoz, ami leginkább a lassúságuknak tudható be. Már az első játékrészben tehát kiütközött a különbség a két gárda között, de gól nem született. Habár többször is közel jártak Lallanáék, maradt a 0-0 a szünetre, a fordulás után viszont folytathatták a rohamokat. Pontosabban folytathatták volna. Oroszország megszilárdította a középpályáját és lelassította a játékot – ez számukra komoly fegyvertény volt, viszont mindenki másnak gondot jelentett. Az angolok labda nélkül elég nehezen boldogultak, a semleges nézők pedig szép lassan kezdtek elbóbiskolni, ugyanis ez a sima labdatartás csak időhúzásra volt jó, a meccs amúgy nem haladt semerre sem.
Nagy ritkán ugyan akadt egy-két kisebb helyzet, de alapvetően valami nem stimmelt Hodgson együttesénél. Alli teljesen eltűnt, Kane-t amúgy sem lehetett megjátszani, ahogy Lallana nevét sem emlegették sokat. Úgy húsz perccel a vége előtt aztán megérkeztek az első jelek: Rooney kapufája után Lallana is kapufát talált, igaz utóbbi már lesen állt. Ez a helyzet sugallt valamit abból, ami az oroszokra vár. Nagyjából két perc múlva ugyanis már gólt ünnepelt Anglia: a 22 éves Dier lőtt egy hatalmas szabadrúgásgólt, amivel karnyújtásnyira került tőlük a győzelem. Dier amúgy is azon kevesek közé tartozott, akiknek a teljesítménye feljavult az első félidőhöz képest, utólag belegondolva pedig valóban a mezőny egyik legjobbja volt. Itt ezen a ponton elvileg véget is érhetett volna a történet, hiszen támadásban súlytalan volt Oroszország, ám az utolsó utáni pillanatban jött a dráma: a 92. percben egy ártalmatlan szituációban jött egy remek fejes, amire már nem tudott mozdulni sem Hart, sem pedig a védők. Berezutski góljával így 1-1-re módosult a végeredmény, azaz az angolok egy megnyert meccset engedtek ki a kezeik közül. Ez mentálisan sok mindent elmondhat egy fiatal csapatról – ilyen és ehhez hasonló gyermekbetegségekkel pedig elég nehéz lesz a komolyabb csapatokkal szemben helytállni.
http://www.dailymotion.com/video/x3he98r_1-0-eric-dier-amazing-freekick-goal-hd-england-1-0-russia_sport
http://www.dailymotion.com/video/x4fw4f6_denis-glushakov-goal-hd-england-1-1-russia-euro-2016-hd_sport
Anglia – Oroszország 1-1
Helyszín: Stade Velodrome, Marseille Játékvezető: Rizzoli (ITA)
Gólszerzők: Dier (72.), Berezutski (92.)
Sárga lap: Cahill ill. –
Piros lap: –
Anglia: Hart – Rose, Smalling, Cahill, Walker – Rooney (Wilshare 77.), Dier, Alli – Sterling (Milner 87.), Kane, Lallana. Szövetségi kapitány: Hodgson
Oroszország: Akinfeev – Schennikov, Berezutski, Ignashevich, Smolnikov – Golovin (Shirokov 77.), Neustadter (Glushakov 80.) – Kokorin, Shatov, Smolov (Mamaev 85.) – Dzyuba. Szövetségi kapitány: Slutski
Baranyai Balázs
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…
Tovább folytatódik a hullámzó teljesítmény…
Lionel Messi véleményét kérték ki az új edző személyéről
José Mourinho csapata második a bajnokságban…
A vendégek végül 9 emberrel fejezték be a találkozót…
A hazai együttes a hosszabbításban tudott szépíteni…
Az olasz szövetségi kapitány osztotta meg gondolatait…
Akár már januárban léphetnek a “vörös ördögök” az új vezetőedző kérésére…
Bemutatták a gigantikus terveket…
Remek szezont fut eddig az angol élvonalban…