Meglepetést hozott a Hölgyek futballtornájának második fordulója, hiszen a németek nem bírtak Ausztráliával, míg a házigazdák kiütötték a svédeket, a címvédő pedig megizzadt a rangadón.
E. csoport:
Brazília – Svédország 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Beatriz (21., 86.), Cristiane (24.), Marta (44., 80, az elsőt 11-esből) ill.: Schelin (89.)
Könnyedén futballozva verte meg a házigazda a szebb napokat is megélt svéd válogatottat, amely az első körben csak szerencsével verte meg Dél-Afrikát. Ezúttal a brazilok esélyt sem adtak a skandinávoknak. Marta vezérletével végig kézben tartva az összecsapást egy laza ötöst gurítottak. Beatriz és a csapatkapitány Marta egyaránt duplázott, ráadásul előbbi keretbe foglalta a Selecao gáláját. A szépítés csak a meccs végén jött össze Lotta Schelin révén a svédeknek, akik ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kormányozták magukat.
Dél-Afrika – Kína 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Gu Yasha (45+1.), Tan Ruyin (87.)
Hiába próbálta meg az első – svédek elleni – meccsen nyújtott teljesítményét a dél-afrikai együttes, a kínaiak ellen nem sikerült, bár voltak ígéretes helyzeteik. Az első félidő ráadásban Gu Yasha szerzett vezetést, és bár a második félidőben is voltak helyzetei az ázsiai együttesnek, a rendes játékidő végén Tan Ruyin szemfüles góllal biztosította be a győzelmet. Ruyin az afrikaiak térfelének közepéről emelt a kapuba. Alighanem a csoportkör eddigi legszebb találatát szerezte Kína.
A csoport állása:
F. csoport:
Németország – Ausztrália 2-2 (1-2)
Gólszerzők: Däbritz (45+1.), Bartusiak (88.) ill.: Kerr (6.), Foord (45.)
Hidegzuhany rögvest a meccs elején. Silvia Neid Simone Laudehr-t súlyos sérülése miatt volt kénytelen nélkülözni, helyette Melanie Leupolz került a kezdőbe. Marozsánék hamar bekezdtek Ausztrália ellen, szabadrúgásból próbáltak meg veszélyeztetni Az auszik azonban alaposan rácáfoltak a várakozásokra, és már a hatodik percben mattolták Almut Schult kapust, a korai gól okozta sokkból nem is tudott egykönnyen felocsúdni a német csapat, amelynek semmi sem sikerült az első negyvenöt percben. Előbb Marozsán Dzsenifer lövését fogja Lydia Williams majd Leupolz nem tudott túljárni az eszén. Ráadásul Foord révén a szünet előtt meglőtték a másodikat is, ám erre Däbritz egy perccel később még tudott válaszolni. A szünet után, ha az ausztrálok pontosabbak, könnyen a legnagyobb meglepetést okozhatták volna, de így is büszkék lehetnek arra, hogy igencsak megrángatták a világ egyik legjobb válogatottjának bajszát. A hajrában ugyan Bartusiak egyenlített, ennek ellenére az ausztrálok megérdemelték volna a győzelmet. A krónikához hozzátartozik, hogy a következő éveket már a Lyonban töltő Marozsán Dzsenifert a 70. percben lecserélte Silvia Neid, helyét Lena Gößling foglalta el.
Kanada – Zimbabwe 3-1 (3-0)
Gólszerzők: Beckie (7., 35.), Sinclair (19., 11-esből) ill.: Chirandu (86.)
Janine Beckie. Jegyezzük meg a kanadai lány nevét, aki Ausztrália után Zimbabwe ellen is korán vezetést szerzett csapatának, amivel megalapozta a magabiztos sikerét a juharleveleseknek. Ugyanakkor érdekes, hogy a magabiztos első félidei játékot nem tudták megismételni a másodikban a kanadaiak. A szünetre eldőlt a találkozó, hiszen Beckie két gólja között a 19. percben aztán Chido Dzingira követett el szabálytalanságot a büntető területen belül, így jöhetett a 11-es, amit Christine Sinclair értékesített. A 35. percben John Herdman válogatottja eldöntötte a 3 pont kérdését Janine Beckie második találatával 3-0-ra növelte az előnyt. A végére a dél-afrikai együttesnek csak a szépségtapasz jutott, Mavis Chirandu talált be a 86.percben, Kanada győzelmével bebiztosította a továbbjutást, így az utolsó, németek elleni mérkőzésük már tét nélküli lesz.
A csoport állása:
G. csoport:
Egyesült Államok – Franciaország 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Lloyd (63.)
Sokkal jobb mérkőzést vártunk a két csapat rangadójától, hiszen világsztárok mindkét oldalon, ennek ellenére az első játékrész igencsak feledhetőre sikeredett. Egy történelmi mérföldkő is az amerikaiak nevéhez fűződik: Hope Solo 200. alkalommal ölthette magára a címeres mezt. A 35 éves játékos ezzel rekordot döntött, hiszen ő az első kapus, akinek sikerült elérni ezt a határt. Az összecsapás első felében a francia válogatott többet birtokolta a labdát és nem engedték át Morganéknak az irányítást, ami fejfájást is okozott az ötkarikás bajnoknak. Az első helyzetre a 9.percig várni kellett, ám Bouhaddi könnyedén védte Heath szabadrúgását. A franciák elsősorban a széleken próbáltak meg helyzetekig jutni, de O’hara és Klingenberg remekül védte a területet. Negyed óra elteltével elmondható volt, hogy nem játszik alárendelt szerepet Franciaország ezen a találkozón és az amerikai hálóőrnek többször kellett hárítania. Először a 16.percben Wendie Renard lövését ütötte ki, majd ezt követően egy szöglet után kellett tisztáznia. A gall válogatott kivárt és türelmesen játszott az első félidőben, míg ellenfele inkább a gyors kontrákra épített. A 30. percben aztán a USWNT is életjelet adott és Heath lövését tolta léc fölé Bouhaddi. A 41.percben a Delie-Solo csatát ismét az ünnepelt nyerte. A második is csak azért volt mozgalmasabb, mert a USWNT az első negyedóra végén betalált, így a franciáknak igyekezniük kellett, ám ezt vajmi kevés sikerrel tették, míg az amerikaiak nem bíztak semmit a véletlenre, s fölösleges kockázatot sem vállaltak.
A második félidőre aztán egy teljesen más amerikai válogatott jön ki és a játék képe is megváltozott hiszen Morganék igyekeztek a kapujához szorítani Franciaországot, aminek meg is lett az eredménye, előbb a 62.percben Alex Morgan lőtt nem sokkal mellé, majd csapattársa, Carli Lloyd már pontosabban célzott, ezzel megszerezve a vezetést hazája válogatottjának. A gólt megelőzően el lehet mondani, hogy az első félidőben remekül játszó Les Bleus visszaszorult, és halványabb teljesítményt nyújtott. A 79.percben aztán ismét Solo mentette meg társait a góltól.
Kolumbia – Új-Zéland 0-1 (0-1)
Gólszerzők: Hearn (31.)
Kiállítva: Erceg (88, Új-Zéland)
Továbbra is szenved Kolumbia, amely ezúttal Új-Zélandtól kapott ki, miután félóra játék után Hearn betalált. A gól után semmi kockázatot nem vállalva, kontrákra rendezkedett be az óceániai alakulat, míg a dél-amerikai csapat egyszerűen nem találta a játékát. És bár emberelőnyben fejezhette be a meccset, annyira későn került létszámfórba, hogy már nem maradt ideje legalább a döntetlent kiharcolni.
A csoport állása:
A góllövőlista:
Gavalovits Sándor/Balázs Zoltán