Sallai Roland kezdőként lépett pályára és csak az utolsó percekben cserélte le őt vezetőedzője…
Két év alatt megdöntené a klubcsúcsot
Remek mérkőzése volt a magyar középpályásnak a Manchester City ellen
Egyre több játékosuk lép szintet…
Az utolsó hét bajnokiból csak egyet nyertek meg…
Egyelőre nem kerül sor a frigyre…
A játékos eddig mindössze egy alkalommal tudott pályára lépni a sérülése miatt…
A játékos rettenetes számokat produkál…
Az Inter szezonja óriási lökést kapott azáltal, hogy tegnap a Derby d’Italián 2-1-re legyőzte a Juventust, ráadásul hátrányból fordítva. Az utolsó győzelmet a bajnokságban még a triplázós csapat aratta 2010-ben. A kérdés már csak az, hogy ez egy kósza fellángolás volt vagy valami hasonló nagynak és dicsőségesnek a kezdete?
Először is szögezzük le, egy meccsből nem lehet még komoly következtetéseket levonni. Az Inter nem lett hirtelen jobb csapat, mint a Juventus. Jeleket viszont megfigyelhettünk, amik a jövőben fontosak lehetnek.
Tegnap a letámadás magasiskoláját mutatta be az Inter. Megfigyelhető volt többször is, hogy a Juventus nem tudott kijönni a saját térfeléről sem, mert remekül zárták le a passzsávokat a Nerazzurri játékosai. Ennek például jelét sem láthattuk a Pescara ellen. Icardi, Éder, Candreva, Banega és Mário is zavarta a labdakihozatalt, amit emiatt gyakran nem is tudott gyakran megoldani a címvédő. Frank de Boer nagyszerűen kitalálta ezt, Allegri pedig nem tudta ezt átjátszani, maradt az a módszer, hogy felrugdalják Mandzukicra a labdákat, ő lefejeli Dybalának, és ebből próbálnak kezdeni valamit. Ez azonban nem működött, ugyanis Murillo nagyszerűen semlegesítette a horvátot, 5 fejpárbajt nyert meg, míg Mandzukic egyet sem. Mindössze 21-szer ért labdába a korábbi Bayern játékos, ami elég siralmas teljesítmény.
Ha viszont véletlenül mégis sikerült valahogy megtartani a felívelt labdát, akkor általában a csapatrészek nagyon távol voltak egymástól, és ismételten labdát vesztettek a Zebrák. Ennek köszönhetően az Inter egész hosszú időszakokra tudta kapuja elé szögezni a Juvét. Ugyanakkor ezen bőven van még mit csiszolni, hiszen az is látszott, hogy ezt nem bírják végig a játékosok, eleve csak időszakosan vették elő ezt a módszert – például a második félidő elején, amikor komoly nyomást helyeztek a Zebrákra. Icardit érdemes még külön kiemelni, az argentin csatár végig remekül játszott, nem hagyta élni a Juve védőit, és végül az ő klasszisa kellett ahhoz, hogy az Inter fordítani tudjon.
A másik nagyon fontos aspektusa a meccsnek az volt, hogy a középpályán a Nerazzurri abszolút dominálta ellenfelét. Joao Mário, Éver Banega és Gary Medel is elképesztően jól játszott, teljesen fölé nőttek a Khedira-Asamoah-Pjanic trojkának. Medel 4 labdaszerzés mellett 1 interceptionnel is (ennek a szónak nincs rendes magyar megfelelője, nagyjából lekapcsolt passznak lehetne fordítani) büszkélkedhet. A túloldalon a teljes középpálya tud felmutatni két labdaszerzést (Pjanic mindkétszer, pedig neki lenne a legkevésbé a feladata). A passzhatékonyságok között is érdemes megfigyelni a különbséget, míg Medel, Mário és Banega rendre 90,9; 87,2 és 88,9%-kal passzolt, addig a túloldalon Khedira, Asamoah és Pjanic csak 86,5; 77,5; 82,4%-kal.
Azért látszott, hogy korántsem sebezhetetlen az Inter, Alex Sandro nagyon gyakran tudott veszélyt teremteni a bal oldalon leginkább akkor, amikor egy az egyben maradt D’Ambrosióval. A két szélsővédő eleve nem képviseli azt a minőséget, mint a csapat többi része, ez pedig később még visszaüthet. A másik probléma az erőnléttel volt, de ezt már korábban is említettük.
Ez még csak egyetlen meccs volt, nem lehet kijelenteni, hogy az Inter igen is visszatért a színre, de mindenképp egy intőjel a Juventus számára, hogy ezen a meccsen lejátszották őket. A milánóiak valószínűleg inkább a betömörülő csapatok ellen szenvedhetnek meg, – ahogy azt láthattuk például a Pescara ellen – míg a Juve ezeket rendre bedarálja. Nem akarunk olyan jóslatokba bocsátkozni, hogy egyik vagy másik lesz a bajnok, annyit viszont mindenképp hozzáfűznénk, hogy Frank de Boer ezen a találkozón bizonyította, hogy egyáltalán nem rossz edző. Ha hagyják dolgozni, akár nagy dolgokat is elérhet.
Tereh Balázs
Sallai Roland kezdőként lépett pályára és csak az utolsó percekben cserélte le őt vezetőedzője…
Két év alatt megdöntené a klubcsúcsot
Semmit nem bíztak a véletlenre…
Remek mérkőzése volt a magyar középpályásnak a Manchester City ellen
Egyre több játékosuk lép szintet…
Az utolsó hét bajnokiból csak egyet nyertek meg…
Egyelőre nem kerül sor a frigyre…
A játékos eddig mindössze egy alkalommal tudott pályára lépni a sérülése miatt…
A játékos rettenetes számokat produkál…
Fejsérülését követően visszament a pályára…
Az olasz mester a horvát középpályását méltatta…
Másfél év után ismét elhagyta nevelőegyesületét…
A német címvédőnél már nem számít alapembernek…
Az új megállapodása 2029 nyaráig szól!
A 36 esztendős játékos többek között megfordult korábban az Arsenalban és a West Hamben
A horvát középpályásnak 39 évesen is akad még erő a lövésében…
Nem jött be a spanyol élvonal Endrick riválisának…
Fellélegezhetnek a spanyol fővárosban…
Akár már hétfőn bejelenthetik az átigazolását…
Újabb gól a brazil klasszistól a Santosban, ráadásul nem is akármilyen!
Megvan Robbie Keane első győzelme a bajnokságban…
Zsinórban a harmadik döntetlenjével elfogyott a címvédő előnye…
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán