A Burnley nyerte a forduló záró mérkőzését – eredmények, tabella

Egy alsóbb házi rangadó zárta a PL 6. fordulóját, ahol a Burnley fogadta az idén nagyon masszív Watfordot. Ám a vendégek nem tudtak olyan összeszedett játékot mutatni, mint múlt héten a United legyőzése alkalmával, így a Burnley kisebb meglepetésre simán elintézte őket. A végeredmény 2-0.

burnley

Burnley – Watford 2-0 (1-1)
Helyszín: Turf Moor Vezette: M. Jones
Gólszerzők: Hendrick (38.), Keane (50.) ill.
Sárga lapok: Lowton (45+2.) ill. Pereyra (22.), Holebas (37.), Success (65.)
Kiállítva: –

Burnley: Heaton – Ward, Mee, Keane, Lowton – Boyd, Defour (Arfield 83.) , Marney, Hendrick, Gudmundsson (Knightly 90+3.) – Vokes Vezetőedző: S. Dyche

Watford: Gomes – Amrabat (Success 65.), Catchart (Zuniga 46.), Prodl, Cabrera, Holebas – Ighalo, Pereyra (Kenedy 75.), Behrami, Capoue – Deeney Vezetőedző: W. Mazzarri

Nem finomkodtak a csapatok a mérkőzés elején sem, már a kezdő sípszó után egymásnak estek,  bár az állítás inkább csak a hazaiakra igaz, mivel a Watford inkább csak asszisztált ehhez. Az első lehetőség a Burnley előtt adódott, ám először egy védő majd Gomes kapus állta útját a gólnak. A folytatásban Gudmundssonnak volt egy jó próbálkozása, ám itt pedig a célzással voltak problémák. A 38. percben aztán már semmi nem mentette meg a vendégeket a góltól. Egy szöglet utáni beívelés hozta meg az első találatot, ekkor Hendrick ugrott a legmagasabbra és fejelt a Gomes mellett a vendégek kapujába. A folytatásban komolyabb esemény nem zajlott, így ezzel az 1-0-ás hazai előnnyel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben a Watford éledezett, Deeney előtt adódott nagy lehetőség alig 4 perc elteltével, ám nem tudott kifogni Heatonon. Rá egy percre, azonban újra a hazaiak örülhettek és ismét egy szöglet után, ám ekkor Keane ért oda a beadásra és bólintott újra Gomes kapujába. Lett volna ideje és lehetősége is válaszolni a Watfordnak, de ezen az estén nem igazán tudták magukat megemberelni, így a végén maradt a 2-0-ás hazai eredmény. Győzelmével a Burnley megszakította a 3 mérkőzéses nyeretlenségét és feljött a 13. helyre pontszámban beérve a Watfordot.