Track & Race Sportügynökség Kft. - A sportrendezvény partner

A Honvéd szurkolói dobják össze a pénzt

Mint arról beszámoltunk, az MLSZ Fegyelmi Bizottsága 200 ezer forintos bírságot szabott ki a Honvédra a hétvégi pirózás után. George F. Hamingway többek között a drukkerek gesztusáról is beszélt.

hemingway_70nb1

Valami elindult Kispesten. A szurkolók és a tulajdonos egyre jobban közeledik egymáshoz, ennek egyik jele, hogy az Északi Kanyar tagjai jelképes – 150 forintos – áron juthattak be, és ünnepelhették fennállásuk 25. évfordulóját. Az MLSZ azonban megbüntette a látványos koreográfia keretében pirotechnikai eszközöket is bevető szurkolók miatt a kispestieket. Ugyanakkor nem csak ez volt téma az M4 Sportreggeli című műsorában.

A Honvéd jelenleg negyedik helyen áll, így nem kell különösebben ecsetelni, hogy jó irányba halad a piros-fekete alakulat a nemzetközi kupaszerepléshez vezető úton. „Nem, mert három csapat még mindig előttünk áll… – jegyezte meg George F. Hamingway arra a felvetésre, miszerint minden rendben van jelenleg a klubnál. – Szeretnénk a nemzetközi kupaindulást jelentő helyeken végezni, azaz vagy az első háromban kerülni, vagy megnyerni a Magyar Kupát.” Ez utóbbi felé újabb lépést tehetnek november közepén a játékosok, hiszen a piros-feketék a Soroksár vendégei lesznek.

honved

Ezt követően a bírságra terelődött a szó. Hemingway szerint helytelen módon büntették meg a klubot, de a szurkolók gesztust gyakoroltak. „Sajnálatos és helytelen módon megbüntették a klubot 200 ezer forintra, a drukkerek pedig egy nagy gesztust tettek: ma reggel kaptam az információt, hogy a szurkolók jelezték, hogy ők kívánják kifizetni ezt az összeget. Ha így akarják, a klub ezt el fogja fogadni. Azt gondoljuk, hogy ez egy helytelen büntetés volt, sem a szurkolók, sem a klub nem érdemelte ezt meg.”

Korábban rengeteg kritika érte a tulajdonost, hogy számolatlanul igazol olyan légiósokat, akik keveset, vagy egyáltalán nem játszanak, ám ezt gazdasági okokkal magyarázta a XIX. kerületiek elöljárója. „Akkor gazdasági okokból igazoltuk le őket, nem is igazán a csapatnak, volt, aki nem is lépett pályára. Adtunk már el játékosokat így 70 ezer és 500 ezer euró közötti összegekért, úgy, hogy semmit nem fizettünk értük. Ez a legjobb üzlet…szépen lassan építettük be az akadémistákat, a legelső korosztály a ’92-es volt, de most már ’98-asok is vannak a keretben. Az a kritika, hogy mi túl sok légóst használtunk, az helytelen volt, de a mostani dicséretet sem érdemeljük meg, hogy ilyen sok magyar srácot foglalkoztatunk – fogalmazott. – Nálunk úgy dől el, ki jön és ki megy, hogy a vezetőedző kér egy posztra egy játékost, ekkor elkezdenek a megfelelő emberek a klubnál kutatni az általában magyar jelöltek után. Mi mindig csak posztra igazolunk, ugyanígy a fiatalokat is posztra hozzuk fel az első csapathoz.”

Közel tíz éve került a Honvéd élére Hemingway, és elmondása szerint sokkal könnyebb munkára számított, s elmondása szerint csak az utóbbi négy-öt évben tapasztalható a magyar futball felemelkedése, ám még jó időnek el kell telnie, hogy elérje az európai középmezőny elejét. „Sokkal könnyebb útra számítottam, amikor elkezdtem. Tíz éve vagyok ebben a közegben, akkor nem láttam, hogy egy, a ’80-as évektől haldokló közegbe lépek be. 2010 előtt még nagyon ellenséges közegben voltunk, a labdarúgás semmilyen támogatást nem kapott, a sport is kevés támogatást kapott, nekem az volt az érzésem, hogy az akkori sportvezetést szerette volna, ha kimúlunk valahogy. De nem múltunk ki. 2010 óta az utánpótlásunk nagyon sok segítséget kap a sportkormányzattól, és építik a stadionokat is. A labdarúgás felemelkedése csak az utóbbi 4-5 évben kezdődött el és kell még hozzá idő.”

Elégedetten tekint a televíziós nézettségre, ám a helyszíni látogatottsággal nincs kibékülve a piros-feketék tulajdonosa, mindazonáltal nagy potenciált lát abban, hogy jelentősen nőjön ez a szám. „A televíziós adatok nagyon jók, mondjon még egy dolgot, aminek mindig ilyen nézettsége van. A helyi nézőszámok nem jók, de hadd mondjak valamit. A környező 14 országot tekintve Magyarország a negyedik helyen áll az átlagnézőszámot tekintve. Az nem jó, hogy 2-3 ezer ember van kint átlagban, de ez akkor is egy tény. Nagyon sok helyen csökkent a világban a nézőszám, de nálunk potenciál van arra, hogy 2-3-szoros legyen a látogatottság a mostanihoz képest.”

Hétvégén újabb lépést tehet a dobogó felé is a kispesti alakulat, amennyiben legyőzi hazai környezetben a Diósgyőrt. Azonban a papírforma szerint még így is negyedik maradhat, hacsak a Videoton nem szerez pontot a Gyirmót ellen.

Gavalovits Sándor