A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Unalmasan kezdődött az Athletic Bilbao – Villarreal mérkőzés, de a végére felpörögtek az események, és végül Raul Garcia döntött. A délutáni mérkőzésen sokkal jobb volt a Real Sociedad, és habár az első félidőben még egyenlített a Gijón, a végére könnyen győzték le őket.
Forrás: laliga.es
Athletic Bilbao – Villarreal: 1-0 (0-0)
Helyszín: San Mamés Stadion (Bilbao) Nézőszám: 38245 néző Vezette: Sánchez Martínez
Gólszerzők: Raul Garcia (67.) ill. –
Sárga lapok: – ill. Sansone (17.), Costa (76.)
Kiállítás: – ill. –
Athletic Bilbao: Arrizabalaga, Balenziaga, Laporte, Alvarez, Boveda, Rico, Vesga (San José, 62.), Muniain (Susaeta, 62.), Raul Garcia (Eraso, 86.), Williams, Aduriz. Vezetőedző: Ernesto Valverde
Villarreal: Asenjo, Mario Gaspar, Alvaro, Ruiz, Costa, Bruno Soriano, Cascante, Castillejo, Trigueros (Pato, 71.), Roberto Soriano (Los Santos, 64.), Sansone. Vezetőedző: Fran Escribá
Többet támadott a Bilbao a mérkőzés elején, a Villarreal csak lassan vette fel a fonalat, de a félidő felére már egyenrangú ellenfelekké váltak. Sajnos ez nem jelentette azt, hogy a meccs dúskált volna a helyzetekben. Sansone sárgáján kívül nem történt sok minden, és a 25 pecig egy kapuralövést sem ejtett meg egyik csapat sem. Akkor is csak Raul Garcia fejelt gyengén Asenjo kezébe. A 29. percben végre történt egy érdekes jelenet, amikor Mario Gaspar adott veszélyes passzt Castillejo elé, de Balenziaga az utolsó pillanatbanmenteni tudott. A 32. percben a Bilbao is kihagyott egy helyzetet, amikor Rico lőtt a kapu felé egy kipattanót. A félidő végére kicsit felpörögtek az események, de így is gól és nagy helyzet nélkül fújta le a bíró a játékot.
A második félidőt a Villarreal kezdte jobban, viszont hamar észbe kapott a Bilbao. Az 53. percben Inaki Williams vezetett szép támadást a jobb oldalon, labdáját Iker Muniain vette át, de nem sikerült kaput találnia. Egy perccel később Aduriz kapott jó labdát, de már lesen volt. Válaszoltak a vendégek is. Castillejo próbálkozott távolról és el is találta a kaput, viszont Arrizabalaga épp elkapta a labdát. A 61. percben Inaki Williams pedig kihagyta a meccs helyzetét! Raul Garcia adott tökéletes labdát Inaki Williemsnek, aki kicselezte a kapust, majd üres kapura lőhetett, de csak a kapufát találta el. Fölényben voltak már a hazaiak, és a 67. percben meg is szerezték a vezetést. Egy szögletet követően Adurizhoz került a labda, amit laposan küldött kapura, ezt viszont Asenjo még kiütötte, de a kipattanót már Raul Garcia értékesítette. A 74. percben Makambu egyenlíthetett volna, ha eltalálja a labdát, de végül nem tudott elég magasa ugrani a fejeshez. A 78. percben Raul Garcia duplázhatott volna, de lövését Asenjo védte bravúrral, sőt triplázhatott is volna a 82. percben, de a kapusba lőtte a labdát a 100 százalékos helyzetben. A végén még volt helyzete a Bilbaónak, de már nem tudtak több gólt rúgni, így maradt az 1-0-ás eredmény.
Videó hamarosan!
Sporting Gijón – Real Sociedad: 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Duje Cop (28.) ill. Prieto (19.), Zurutuza (51.), Martinez (56.)
Sárga lapok: Pereira (25.), Torres (77.), ill. Willian José (86.)
Kiállítás: – ill. –
Forrás: laliga.es
Egyértelmű fölényben volt a Real Sociedad már az elejétől kezdve. Magasan náluk volt többet a labda, és a 19. percben meg is szerezték a góljukat. Martinez fejesét még védeni tudta Cuellar kapus, a kipattanót viszont Prieto, ha nehezen is, de bejuttatta a kapuba. A gól után is maradt a vendég fölény, de nem örülhettek, mert a 28. percben egyenlíteni tudott a Gijón, az első kapuralövésükből. Gomez fejelte Duje Cop elé a labdát a tizenhatos előterében, majd távolról, laposan a kapu jobb alsó sarokba lőtt.
A második félidőben még jobban nyomott a Real Sociedad, és a hazaiak nem bírtál sokáig a nyomást, és a vendégek már az 51. percben megfordították az eredményt. Berchiche adta be középre, laposan a labdát Zurutuza elé, aki értékesítette a helyzetet. Nem kellett sokat várni a harmadik gólra sem, ami az 56. percben következett. Martinez akasztott fantasztikus szabadrúgásgólt. Nem maradt már semmi esélye a Gijónnak, a végére pedig a Sociedad sem erőltette már a gólszerzést, így maradt az eredmény a végére is.
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Átvette az első csapat irányítását…
A baszk együttes tapad a Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid hármasra, míg a Valladolid egyre reménytelenebb helyzetbe kerül…
Nagyon fontos három pontot gyűjtött be a Como…
A csapatkapitányi karszalagot is megkapta…
James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet