Bejelentette Kádár szerződtetését a Dinamo Kijev
Azok után, hogy orvos vizsgálatra utazott Kijevbe, a mai napon alá is írták a papírokat, így Kádár Tamás a Dinamo Kijev labdarúgója lett. Így egy újabb Eb-hős váltott csapatot, de ő sem olyan irányba került, mint azt reméltük, hiszen nem egy nyugat-európai élcsapathoz szerződött. Igaz az ukrán sztárklubbot nem szabad lebecsülni, hiszen eddigi klubjánál a Lech Poznannál azért jóval nagyobb játékerőt képvisel.
Kádárt így üdvözölték Kijevben
Dzsudzsák Balázs Dubaiban, Németh Krisztián Qatarban, Guzmics Richárd Kínában, Nikolics Nemanja az USA-ban, Kleinheisler László a Ferencvárosban, míg most Kádár Tamás a Dinamo Kijevben. Az Eb-lázat nem sikerült jól kihasználni, hiába bíztunk benne, hogy több játékosunk is Nyugat-Európa élbajnokságába szerződik nem következett be.
A Lech Poznan már csütörtökön bejelentette, hogy megegyezett a Dinamo Kijevvel Kádár Tamás átigazolásáról. Péntek este az ukrán rekordbajnok is megtette, méghozzá azzal az információval megspékelve, hogy a 26 éves védő négy évre írt alá és a 44-es mezt választotta.
A kijeviek 18 fordulót követően a második helyen állnak az ukrán élvonalban, 13 ponttal elmaradva az éllovas Sahtar mögött, így kevés az esély a címvédésre. A vezetőedző pedig nem más, mint a klub ikonikus játékosa 42 éves Szerhij Rebrov.
Endrődi Dávid