Immáron hivatalos, hogy a pályafutása legszebb éveiben a Chelsea és a Real Madrid együtteseiben is megforduló, 2016 szeptembere óta klub nélküli Michael Essien Indonézia egyik legnépszerűbb csapatához igazolt.
Az európai klubfutballba az Olympique Lyon együttesében nyújtott teljesítménye alapján berobbanó Michael Essien lassan 35 esztendős, de még mindig folytatja aktív labdarúgó pályafutását. 2016. szeptemberében a görög Panathinaikos együttesével szerződést bontó, azóta klub nélküli középpályás egy éves szerződést kötött az indonéz bajnokságban szereplő, Persib Bandung együttesével. Érdekesség, hogy a korábbi 58-szoros ghánai válogatott játékos az 1990-es évek óta egyértelműen a legnagyobb név aki Indonéziában futballozik, egy bizonyos Mario Kempes és Roger Milla után.
Michael Essien mögött egyébként így is szép és tartalmas karrier húzódik, hiszen játszhatott a Chelsea, a Real Madrid, vagy az AC Milan együtteseiben is, és többek között angol és francia bajnoknak, FA-kupa -és Bajnokok Ligája győztesnek is vallhatja magát.