A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Kedd este folytatódott az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) rájátszása, a Fulham-Reading elődöntő visszavágója következett, ezúttal a Jaap Stam által gardírozott Reading volt hazai pályán. Nézzük, hogy sikerült a két együttes mérkőzése!
Kermorgant öröme (fotó: itv.com)
A párharc első felvonásán 1-1-re végeztek egymással a felek, méghozzá a londoni Craven Cottage-on. Jaap Stamnak a visszavágóra pótolnia kellett hátvédjét, Paul McShane-t, akit az odavágón kiállítottak.
A mérkőzés első komolyabb helyzetére szűk negyed órát kellett várni, a readingi Kermorgant került helyzetbe, lövését nagy bravúrral hárította Bettinelli! Ezt követően azonban valamivel kezdeményezőbbé vált a Fulham. A 18. percben Fredericks lövését piszkálta ki a jobb alsóból Al Habsi kapus, majd nem sokkal később Malone próbálkozását is megfogta. Tíz perc telt el, és a londoniak pár pillanaton belül többször is megdolgoztatták a hazaiak iráni kapusát, Cairney és Aluko sem tudott azonban kifogni Al Habsin.
A félidő második részében néhányszor a Reading is villantott valamit, leginkább Grabban játékában volt veszély, de ő sem volt elég pontos, így a szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak a felek.
A második játékrészt gyakorlatilag helyzettel nyitották a királyiak, Grabban fejesét fogta ki Bettinelli! Ezt követően pedig alig két perc telt el, és ennél több is összejött a hazai alakulatnak: a 49. minutumban Tomas Kalas kezezett a tizenhatoson belül, amiért tizenegyeshez jutott a Reading! KERMORGANT állt oda, és magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt. 1-0, ezek után közelebb állt a Wembley-hez a kék-fehér gárda.
A Fulham természetesen igyekezett fokozni a nyomást, Slavisa Jokanovic pályára küldte Piazónt és Sessegnont is. Mindketten teremtettek is veszélyt a Reading kapuja előtt, de vagy Al Habsi állt szilárdan a helyén, vagy valamelyik védő mutatott be kiváló blokkot. A vendégek sokkal többet birtokolták a labdát, míg a hazai gárda őrizte előnyét.
Hiába azonban mindenféle próbálkozás a Fulham részéről, végül a bajnokságban 3. helyen végző Reading érvényesítette a papírformát, megnyerte a párharcot, és ott lesz a Wembley Stadionban megrendezésre kerülő döntőben!
Reading – Fulham 1-0 (0-0)
(Továbbjutott: Reading 2-1-gyel)
Helyszín: Reading, Madejski Stadion (22 044 néző); Vezette: M. Atkinson
Gólszerző: Kermorgant (49. – büntető)
Sárga lapok: Kermorgant (51.), Moore (52.) ill. McDonald (38.), Johansen (58.), Malone (65.)
Videó a gólról:
http://www.dailymotion.com/video/x5mjsu8_penalty-goal-kermorgant-y-1-0-reading-vs-fulham_sport
A játékos egy ütközés után összeesett a pályán
Naby Keita is bemutatkozhatott az NB I-ben…
Továbbra is magabiztosan vezetik a tabellát a bajorok
Átmenetileg 11 pontosra növelte előnyét Arne Slot csapata!
A Vasas felkapaszkodott az első két helyezett mögé…
Ezúttal is hibátlanul működött Carlo Ancelotti rendszere…
Az amszterdamiak már öt ponttal vezetik a bajnokságot…
Edersonnak esélye sem volt a hárításra!
Kétgólos hátrányból jött vissza Marco Rose csapata, de a győzelem már nem jött össze!
Egy 12 perces rövidzárlat jelentette a vendégek vesztét!
Átvette az első csapat irányítását…
A baszk együttes tapad a Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid hármasra, míg a Valladolid egyre reménytelenebb helyzetbe kerül…
Nagyon fontos három pontot gyűjtött be a Como…
A csapatkapitányi karszalagot is megkapta…
James Rodríguezék veretlenül vezetik a bajnokságot…
Mikel Artetának is bele kell(ene) törődnie…
“Innen kell felállnunk, amit csak munkával és összetartással tudunk megtenni….”
Különösen a profi szinten ritkán látható…
A Genoát sikerült legyűrnie a milánói alakulatnak…
Ketten is dupláztak a hat gólt hozó meccsen…
Az idénynyitó nagy részében emberhátrányban játszottak…
A vereséget így sem tudta elkerülni a Grazer AK…
Egy kapushibán ment el a győzelem…
A Kanári-szigetekről három ponttal térhetnek haza a katalánok…
Cunha intézte a Wolvesnak a győzelmet