A DVTK igen komolyan meglepte a Fradit…
Kiváló formában vannak a firenzeiek…
Így már 8 pontosra nőtt Arne Slot együttesének előnye!
Kilőtte a bal felsőt a magyar válogatott csapatkapitánya
A Real Madrid elnöke a két szövetséget okolja a rengeteg sérülés miatt
Az atomvárosiak nem tudták kihasználni az emberelőnyüket…
Nagyobb helyzetet puskázott el mint Cole Palmerék?!
Erre mondják azt, hogy a “kígyó térről” volt eredményes…
Tegnap este megszavazták az év álomcsapatát, ahol a legjobb tizenegy játékos kapott helyet posztjának megfelelően. A spanyol Marca egy kis csavart vitt a történetbe, és ezzel szemben összeállította az év legrosszabb csapatát.
Forrás: Marca
Nem csak az év legjobb játékosaiból, hanem a legrosszabbakból is össze lehet állítani az “év csapatát”. 2017-ben több játékosnak sem sikerült hozni azt a szintet, amit elvártak tőle, ilyen vagy olyan okokból. A Marca hozott le egy olyan kezdő tizenegyet, ahol ezeket a játékosokat gyűjtötte egy csokorba.
KAPUS: Claudio Bravo (Manchester City)
Bravo első számú kapus szeretett volna lenni, ezért a Barcelonából a Manchester Cityhez igazolt. Már az első mérkőzésein látszott, hogy gondok lesznek, olyan gólokat kapott, amelyeket topkapusként nem lett volna szabad, sőt még egy tizenhatoson kívüli kezezésért is kiállították. A szezon végére Pep Guardiola inkább a csapat második számú hálóőrét, Caballerót vetette be a Premier League meccseken is, a nyáron pedig megvásárolta Európa egyik legígéretesebb kapus tehetségét, Edersont a Benficától. Bravo a szezont már a kispadon kezdte meg második számú hálóőrként, és eddig csak két mérkőzésen jutott szerephez.
VÉDŐK: Jeremy Mathieu (Barcelona/Sporting CP)
A francia védő és a Barcelona közös története még mindig sokak számára érthetetlen, de a Mathieu így is három évig volt a katalán klub játékosa. A legutóbbi szezonjára viszont eldurvult a helyzet a játékos és az edző között, így a védő az idény hajrájára már a keret tagja sem volt. A játékos a nyáron a Sportinggal együtt edzett, pedig hivatalosan még a katalán klub kötelékébe tartozott. Az ügy végül úgy oldódott meg, hogy Mathieu és a Barcelona közös megegyezés alapján felbontotta a szerződést, így ingyen igazolhatott a portugálokhoz.
John Stones (Manchester City)
Stones a világ egyik legdrágább védőjeként, 55 millió euróért igazolt a Manchester Cityhez az Evertontól 2016-ban. Nagyok voltak az elvárások vele szemben, főleg az érte kifizetett összeg miatt. Pep Guardiolától azonban nagyon kevés lehetőséget kapott a szezon elején, de az idény végére egyre többször léphetett pályára kezdőként. Ennek ellenére teljesítményével voltak gondok, és maga a játékos is csalódásnak nevezte az első szezonját Manchesterben.
Fabio Coentrao (Real Madrid/Sporting CP)
Coentrao előző szezonjáról nehéz beszélni, mivel lényegében nem is volt neki. A portugál balhátvéd visszakerült a Real Madridhoz a Monacótól 2016 nyarán, de még akkor is sérüléssel bajlódott. Felépülése több hónapig tartott, és először októberben lépett pályára a Cultural Leonesa elleni Király-kupa mérkőzésen csereként. Ezenkívül még öt meccsen lépett pályára, az egyiken ráadásul még egy tizenegyest is összehozott az ellenfélnek, viszont a La Ligában szerzett egy gólt a kieső Granada ellen. A szebb napokat is látott védő nagyon sérülékeny, ami már nagy nyomot hagyott a játékán az elmúlt években. A Real Madrid azonban még nem mondott le róla, jelenleg Mathieu csapattársaként, kölcsönben szerepel a Sportingban.
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Andre Gomes (Barcelona)
Luis Enrique saját maga kérte a portugál középpályást, így le is igazolták a Valenciától 35 millió euró ellenében. Gomes teljesítménye hagyott némi kivetnivalót maga után, egyszerűen nem sikerült felvennie a Barcelona játékstílusát, azonban szinte az egész szezonban kezdőként számított rá Luis Enrique, pedig az év legrosszabb spanyol igazolásának tartják. A szurkolók nagyon várták nyáron a hírt, hogy végre eladták a játékost, de ez nem történt meg. Az vigasztalhatja őket, hogy a Barcelona új edzője, Ernesto Valverde sokkal kevesebb lehetőséget ad neki eddig mint elődje.
Nico Gaitán (Atletico Madrid)
Diego Simeone is nagy reményeket fűzött a Benficától érkező Gaitanhoz, hogy ő lesz az, aki feldobja egy kicsit az Atletico középpályáját, de a nagy áttörés nem történt meg. 25 millió euróért vásárolták meg a portugál klubtól, de legtöbbször csak csereként játszott, vagy egyáltalán nem. Koke társának szánták, de még mindig csak a spanyol tud valami kreativitást vinni játékba. Gaitán szenvedése az új szezonban is folytatódott, így most sem kap túl sok lehetőséget Simeonétól, akinek a FIFA eltiltása miatt minden emberére szüksége van.
Grzegorz Krychowiak (PSG/West Ham)
Miután Unai Emery távozott a Sevillától, magával vitte egyik legjobb játékosát, a lengyel Krychowiakot is. A középpályás annyira nem tudott beilleszkedni a francia klubba, hogy mindössze 19 mérkőzésen lépett pályára az előző szezonban, és a nyáron kölcsönadták a West Hamnek, ahol szintén nem muzsikál túl jól eddig.
Renato Sanches (Bayern München/Swansea)
Az elmúlt év talán legnagyobb csalódása a 2016-os Golden Boy díj nyertese, Renato Sanches. A mindössze 20 éves középpályás kiváló szezont futott a Benficával, és 2016 nyarán gyorsan le is igazolta a Bayern München 40 millió euró ellenében. A német klubban azonban nagyon nem ment neki, akkor sem, amikor nagy ritkán lehetőséghez jutott. A nyáron rengeteg pletyka merült fel vele kapcsolatban, hogy hol folytatja, de a Bayern nem vált meg tőle véglegesen, csak kölcsönadták a Swansea-nak, ahol talán még rosszabb a teljesítménye, mint eddig volt.
TÁMADÓK: Jesé (PSG/Las Palmas/Stoke)
Jesé kálváriáját talán az mutatja a legjobban, hogy három csapat is került a neve mellé. A komoly sérülése után visszatérő spanyol támadó már korántsem tűnt annyira jónak, mint előtte, ezért a Real Madrid eladta 25 millió euróért a PSG-nek. Itt sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, különösen azért, mert sokkal fontosabbnak tartotta pályán kívüli életét. Egy fél szezon után kölcsönadták nevelőklubjának, a Las Palmasnak, ahol hiába volt szinte mindig kezdő, csak 3 találatig jutott. A nyáron sem akarta megtartani a párizsi klub, ezért egy évre a Stoke-hoz küldték kölcsönben, de eddig úgy tűnik, hogy a Premier League sem lesz az a hely, ahol megmutathatja, hogy mi maradt még benne.
Vincent Janssen (Tottenham/Fenerbache)
A hollandok egyik legnagyobb tehetségének tartották Janssent, ezért 22,5 millió euróért leigazolta őt a Tottenham a holland AZ Alkmaar csapatától. A csatár nagyon nem vált be, 27 Premier League mérkőzésen csupán 2 gólt tudott szerezni. Ez is volt a legnagyobb baj vele, hogy nem tudta értékesíteni a helyzeteit. A Spurs ezért a nyáron úgy döntött, hogy kölcsönadják a Fenerbachének, ahol eddig jól szerepel, legalábbis az előző szezonjához képest, mert már 6 mérkőzés alatt elérte a 2 gólt a török bajnokságban.
Paco Alcacer (Barcelona)
Nem volt túl sikeres a Barcelona az átigazolások terén az előző évben. Alcacert azért vásárolták meg 30 millió euróért a Valenciától, hogy helyettesíteni tudja az MSN tagjait, de ez nem igazán jött neki össze. Első góljára hónapokig kellett várni, aztán valamennyire belejött, de még így sem hozta az elvárt szintet. Végül 6 góllal zárta a szezont, amit 38 szerepléssel ért el. Valverde vele sem számol túlságosan, több mérkőzésen még a keretbe sem nevezte. Hiába volt az egyik legnagyobb spanyol csatártehetségnek kikiáltva, Alcacernek nem jött be a Barcelonába igazolás.
Az év legrosszabb csapata (Forrás: Marca)
A DVTK igen komolyan meglepte a Fradit…
Kiváló formában vannak a firenzeiek…
Így már 8 pontosra nőtt Arne Slot együttesének előnye!
Kilőtte a bal felsőt a magyar válogatott csapatkapitánya
A Real Madrid elnöke a két szövetséget okolja a rengeteg sérülés miatt
Az atomvárosiak nem tudták kihasználni az emberelőnyüket…
Nagyobb helyzetet puskázott el mint Cole Palmerék?!
Erre mondják azt, hogy a “kígyó térről” volt eredményes…
Nem volt feszültségmentes Grzelak visszatérése…
Fernando Diniz nem tudta a Libertadores-kupa után egy évvel a második számú sorozatot is megnyerni…
Jules Koundé hatalmas hibája sokba került a katalánoknak…
Kiváló formában van a bergamói együttes…
Vicario is segített a Spursnek, és semmi nem ment be a Citynek
Bartosz Grzelak elvitte a három pontot korábbi csapata otthonából!
Rendkívül gyenge mérkőzést láthattunk
Fontos győzelmet aratott Dejan Sztankovics csapata…
Főleg Lamine Yamalt érintette az inzultus
Kerkez Milos kezdőként lépett pályára
Az olasz szakember szerint nem bebetonozott a francia helye a csatárpozícióban
Ritkán látható helyzetet puskázott el a Chelsea két angol válogatottja…
A 17 éves Ethan Nwaneri meglőtte első Premier League gólját…