Morata visszatért, győzött is a Chelsea! – Videóval
A ‘Boxing Day’-en nehézkes első félidő után hozta a kötelezőt Antonio Conte együttese a Brighton ellen, míg a Borunemouth a West Hammel, a Huddersfield a Stoke-kal osztozkodott a pontokon.
(Kép: Chelsea FC Twitter)
Bournemouth – West Ham United 3-3 (1-1)
Gólszerzők: Gosling (29.), Aké (57.), C. Wilson (93.) illetve Collins (7.), Arnautovic (81. és 89.)
Az első 45 perc döntetlen állását követően igazán kitettek magukért a felek. A hajrában amikor már úgy tűnt, hogy megnyerheti a meccset a Bournemouth, kis híján elbukta mindhárom pontot, a Stoke nagy feltámadásának köszönhetően. Az utolsó percekben aztán érkezett Callum Wilson és végül egy pontot megmentett Eddie Howe csapatának.
Chelsea – Brighton and Hove Albion 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Morata (46.), M. Alonso (60.)
Alvaro Morata az után, hogy az Everton elleni találkozót kihagyta, visszakerült a Chelsea csapatába, és a gól nélküli első félidőt követően a spanyol támadó – természetesen fejjel – rögtön meg is szerezte a vezetést a „londoni kékeknek”. Morata után Marcos Alonso is hozzátett még egyet Fabregas szöglete után, eldöntve a találkozót. Az újonc kellemetlen ellenfélnek bizonyult, de ez kevés volt a Stamford Bridge-en.
És hogy mi az igazán érdekes Antonio Conte együttesének góljaiban? – Morata a 19. Marcos Alonso a 20. spanyol találatát szerezte idén a Chelsea-nek. Ennyi „spanyol-gólt” egyedeül a La Ligában vitézkedő Real Sociedad tud csak felmutatni.
Huddersfield – Stoke City 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Ince (10.), Sobhi (60.)
A gólszerzési kísérletek (18 illetve 15) és a kaput eltaláló lövések (8 illetve 7) abszolút kiegyenlített talállkozót játszottak a csapatok, így talán a pontosztozkodás is igazságosnak mondható.
A Chelsea-gólok:
https://www.youtube.com/watch?v=gsrwhfg9oQg